Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

UZMANLARDAN SAHTE SİTE UYARISI

Bahar ayları ile birlikte birçok kişi yaz için tatil planı yapmaya başladı. Tatil için erken rezervasyon yaptıracak olanlara uzmanlardan uyarı geldi.

UZMANLARDAN SAHTE SİTE UYARISI
2.04.2023 - 13:50
Güncelleme 2.04.2023 - 14:20
Haber Merkezi

Ramazan Bayramı'na az bir süre kala ve yaz tatilinin yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar tatil planı yapmaya başladı. Uzmanlar tatil yapma hayali kurarken dolandırılmayın uyarısı yaptılar. 

Yapılan uyarıda; “Dolandırıcılar bilinmiş oteller, turizm firmaları, seyahat acenteleri, araç kiralama şirketlerinin web sitelerinin birebir aynısını yaparak yani bir anlamıyla klonlayarak, kimi zamansa gerçekte var olmayan otel seyahat acente işletmesi varmış gibi göstererek vatandaşı dolandırmakta.

Online bir tatil rezervasyonu yaptırmak için iletişime geçtikleri seyahat acentelerinin, turizm şirketlerinin öncelikli olarak ticaret unvanlarını sorgulamaları gerekir. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin web sitesinde dijital onay adı altında iletişime geçtikleri acentenin gerçekten yasal bir acente olup olmadığına dair kesin bilgi edinebilir.

Vatandaşların düştüğü temel yanlış ödemeyi şirkete seyahat acentesine yapmak yerine üçüncü bir şahsın banka hesabına havale yada EFT yöntemiyle yapmalarıdır. Bu yöntem güvenilir olmayan bir yöntemdir. Hem de firma yerine şahsın kendi hesabına ödeme yapılması doğru bir tüketici alışkanlığı değildir” denildi.

Haber: E. Yılmaz 


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar