Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE YAYLALARI DOĞA TURİZMİNE UYGUN

Düzce, yaylaları bakımından oldukça zengin bir potansiyele sahip. Arazi yapısı, iklimi, zengin su kaynakları ve bitki örtüsü doğa turizmine uygun.

DÜZCE YAYLALARI DOĞA TURİZMİNE UYGUN
1.03.2023 - 15:35
Özel Haber

Birbiri ardına sıralı ve bütünsel bir yapı arz eden Düzce yaylaları, Kardüz Yaylasından başlayıp Abant’a kadar devam ediyor. Yaylalar, birbiri ardına aynı paralelde uzanıyor. Yaylalar arası trans yolu bağlantısı mevcut ve her bir yayladan diğerine geçiş mesafeleri, 5 ila 20 dakika sürüyor. Bu da yaylalara ulaşımı kolaylaştırıyor.

Yaylalar bütünü, doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, çadır kampı, karavan, foto safari, off-road ve atlı gezinti gibi eko turizm alternatifleri sunarken, yaylalarda bulunan yayla göletleri, olta balıkçılığı ve çadır kampı için doğal ortamlar arz ediyor. Bütün bu olumlu özellikler Düzce’yi yayla turizmi açısından önemli bir potansiyel bölge yapıyor.

BALIKLI YAYLASI

fotosafari severleri bekliyor
Düzce’yi çepeçevre saran Elmacık Dağı’ndaki yaylalara hayran kalmamak elde değil. Çam, gürgen ve kayın ağaçlarıyla çevrili Balıklı Yaylası favorilerimizden!
Düzce Merkez Gölormanı Köyü sınırları içinde, Elmacık Dağları üzerinde bulunan Balıklı Yaylası, Düzce’ye 36 km mesafede. Bin 400 metre yükseklikteki yayla 46 hektar alana sahip. Çevresi çam, gürgen ve kayın ormanları ile sarılmış, kendinizi huzur içinde hissedebileceğiniz bir yer. Düzce’nin en güzel yaylalarından biri olan Balıklı Yaylası, ortasından geçen su kaynağı ile de oldukça dikkat çekici. Balıklı Yaylası çadır kampı, doğa yürüyüşü, foto-safari gibi aktiviteler için oldukça uygun
Yaylada kamp ve doğa yürüyüşü yapabilir, harika fotoğraflar çekerek unutulmaz anılar biriktirilebilir.

KAPLANDEDE’DE MOTOR SPORLARI

Düzce’nin güneyinde yer alan Kaplandede Dağı yürüyüş ve motor sporları tutkunlarına farklı mesafe ve 
zorlukta rotalar sunuyor.

SEYEHAT LİSTENE MUTLAKA EKLE

Gökyüzünün turuncuya döndüğü, bulutların şekilden şekile girdiği muhteşem bir görsel deneyimin parçası olmak istiyorsan Kardüz Yaylasını seyahat listene eklemeyi unutma!

OYUNCU RUHLU GEZGİNLERE DAVET

 Kaynaşlı’da bulunan Yeniyurt Yaylası insana kendisini bir yağlı boya tablonun içerisinde hissetiriyor. Yaylanın sembolü haline gelen tahterevalli ise oyuncu ruhlu gezginleri bekliyor.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar