Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SALONLARIMIZ KAPATILMASIN

Düzce Basket kulübü açıklama yaptı.

SALONLARIMIZ KAPATILMASIN
19.03.2023 - 10:41
Haber Merkezi

18 Temmuz spor  salonun kapatılmasını bir tepki de Düzce Basket kulübünden geldi. Mayıs ayında yapılacak seçimler nedeniyle Düzce 18 Temmuz spor salonunun Temmuz ayına kadar müsabakalarına kapatılması kararına tepkiler çığ gibi büyüyor. Düzce ASKF, Düzce milletvekili Ümit Yılmaz’ın ardından Düzce Basketbol spor okulu bir bildiri ile salonun kapatılmasına tepki gösterdi. İşte vrigülüne dokunmadan Düzce basket tarafından basına gönderilen açıklamanın tam metni.

+KAMUOYUNA DUYURU

Genel seçim tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte şehrimizde de seçim hazırlıkları yapılmaya başlanmıştır. Bugün açıklanan resmi olmayan bilgilere göre Seçim Kurulu başkanlığı  18 Temmuz spor salonunu seçimlerde kullanmak üzere GSHİM’den talep etmiştir. Düzce Basket kulübü olarak alınan bu kararın acilen kaldırılmasını,seçim sürecinde kullanılmak üzere Düzce’de bulunan onlarca okulun spor salonlarından birinin tahsis edilmesinin en doğru karar olacağını düşünüyoruz. Hali hazırda U16 ve U18 takımlarımızla Türkiye Basketbol Federasyonunun düzenlemiş olduğu alt yapılar Türkiye şampiyonasını kısıtlı antrenman saatleriyle hazırlanmaya çalıştığımız bu süreçte 18 Temmuz spor salonunun seçim süresince 4 ay boyunca kapalı kalmasıyla birlikte o salonda faaliyetlerini sürdüren kulüplerin ve aylar aylar öncesinden şehrimizde alınan ulusal nitelikteki spor faaliyetlerinin antrenmanlarımızı gerçekleştirdiğimiz Bahçeşehir spor salonuna aktarılması endişesindeyiz. Şehrimizin spor faaliyetlerinde ana yükünü çekin 18 Temmuz spor salonunun seçimler sebebiyle tahsis edilmesi şehrimizdeki sporlarına büyük engel olacaktır. Spor faaliyetlerine engel teşkil edecek bu kararın tekrar gözden geçirilmesine talip ediyoruz. Geçmişte aynı şekilde alınan bu kararın şehrimize, gençliğimize ve salon sporlar faaliyetlerine etki edeceği olumsuz sonuçlar  öngörülmüş ve  bu karardan vazgeçilerek seçim süreci bir liseye ait spor salonuna alınmıştır. Şehrimiz bugün de aynı durum ile karşı karşıya kalmıştır. Geçmişte gösterilen akılcı ve duyarlı çözül desteğinin gösterilmesi için başta siyasi partiler olmak üzere herkesi göreve davet ediyoruz. SPOR SALONU TESİSLEŞMESİ NOKTASINDA SON DERECE YETERSİZ OLAN ŞEHRİMİZİN İKİ NİZAMİ SPOR SALONUNDAN BİRİ OLAN 18 TEMMUZ SPOR SALONUNUN GERÇEK AMACIYLA KULLANILMASI İÇİN ÖNÜNDEKE ENGELLERİN KALDIRILMASINI,SEÇİM İÇİN ONLARCA OKUL SALONLARININ DEĞERLENDİRİLMESİNİ KARAR ALICILARDAN TALEP EDİYORUZ.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Düzce Basket yönetim kurulu


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar