Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCESPOR HÜKMEN MAĞLUP

Son 2 maçı kaldı

DÜZCESPOR HÜKMEN MAĞLUP
14.03.2023 - 20:01
Haber Merkezi

Düzcespor hükmen mağlup ilan edildi. Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu Düzcespor U19 takımını  28 Ocak 2023 tarihinde İstanbul deplasmanında Bayrampaşaspor ile oynadığı ve 3-1kazındığı müsabakada Alişan Durmuş’u oynattığı için 3-0 hükmen mağlup ilan etti. Temsilcimiz bu mağlubiyet ile play off şansını son 2 haftaya bıraktı.

İŞTE KARAR

1- Düzce Cam Düzcespor hakkında, 28.01.2023 tarihinde oynanan U19 Bölgesel Gelişim Ligi Bayrampaşa Spor AŞ – Düzce Cam Düzcespor müsabakasında, talimatlara aykırı hareketi nedeniyle 2022 – 2023 Sezonu Gelişim Ligleri Statüsü madde 19/9 ve madde 19/10 uyarınca 3-0 hükmen mağlubiyet cezası verilmesine,

2- Alişan Durmuş (Düzce Cam Düzcespor Fut.) hakkında, 28.01.2023 tarihinde oynanan U19 Bölgesel Gelişim Ligi Bayrampaşa Spor AŞ – Düzce Cam Düzcespor müsabakasında, ceza tayinine yer olmadığına, (tedbirsiz)

KISACA CEZANIN NEDENİ

Düzcespor transfer komitesinin ara transfer döneminde Bağlarbaşıspordan transfer ettiği Alişan Durmuş yeni statüye göre transfer edildiği ilk hafta kulübün U ligi takımında forma giyemiyor. Yeni statü  bütün kulüplere müsabaka oynandıktan sonra gönderildi. Düzcespor gibi en az 25 kulübün daha aynı nedenden dolayı hükmen mağlup sayıldığı belirtildi. Düzcepor yönetiminin Tahkim kuruluna gitmesi bekleniyor.

İŞTE O MADDE

MADDE 19 - FUTBOLCULARIN UYGUNLUĞU

(9) Kulüpler, bu maddede belirtilen uygunluklara haiz ve TFF’ye tescilli olmak şartıyla, yaş gruplarına ait Takım Listelerini, lig müsabakaların başlamasından en az 15 gün önce GL Tertip 8Komitesi’ne ibraz etmek zorundadır. Takım Listesi, sezon içinde, kulübün bir sonraki müsabakasından en az 7 gün önce ibraz edilmek şartıyla güncellenebilir. Sezon içinde listeye dahil edilecek futbolcuların sigorta işlemlerinin yapılması ve kontrolü kulüplerin sorumluluğundadır.

(10) Bu maddenin ilgili fıkraların ihlali halinde ilgililerin FMT hükümleri uyarınca yapacakları itiraz üzerine AFDK tarafından ilgili takımın hükmen mağlup sayılmasına karar verilir. FMT’de belirtilen diğer hükmen mağlubiyet sebepleri saklıdır.

DÜZCESPOR U19 GRUBU

Düzcespor U19 takımı 2022-2023 futbol sezonunda  1. Grupta İstanbul temsilcileri Arnavutköy Belediyespor,  Bayrampaşaspor,Büyükçekmece Tepecikspor,Sarıyer ve Beyoğlu Yeni Çarşıspor, Kocaeli temsilcisi i Derince Belediyespor, Sakarya temsilcisi Sapancaspor ve Edirnespor takımları ile mücadele ediyor.

DÜZCESPOR U19 MAÇLARI

Sarıyer-Düzcespor 1-2

Düzcespor-Arnavutköy Belediyespor:0-0

Darıca Gençlerbirlispor-Düzcespor:1-0

Düzcespor-Darıca Gençlerbirlispor: 1-1

Düzcespor-Büyükçekmece Tepecikspor:3-1

Beyoğlu Yeni Çarşıspor-Düzcespor:2-1                                                              

Sapanca Gençlik-Düzcespor: 0-1

Düzcespor-Edirnespor: 2-1

Düzcespor-Derince Belediyespor: 3-0

Düzcespor-Edirnespor: 2-1

İKİNCİ YARI

Düzcespor-Sarıyer : 0-2

Arnavutköy Belediyespor-Düzcespor:3-3

Düzcespor-Darıca Gençlerbirlispor:2-1

Bayrampaşaspor-Düzcespor: 1-3(Not. Müsabakada Düzcespor 3-0 hükmen mağlup sayıldı)

Büyükçekmece Tepecikspor-Düzcespor: 1-2

Düzcespor-Beyoğlu Yeni Çarşıspor:2-3

Derince Belediyespor-Düzcespor:0-4


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar