Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCESPOR REZERV LİGE KARŞI

Başkan Kapoğlu açıklama yaptı

DÜZCESPOR REZERV  LİGE KARŞI
7.03.2023 - 20:28
Haber Merkezi

+

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2023-2024 futbol sezonunda kurulması planlanan rezerv lige tepkiler devam ediyor. 2 ve 3. Lig kulüplerinin büyük tepkisine neden olan lige bir tepki de TFF 2. Lyig temsilcimiz Düzcespor’dan geldi. Düzcespor kulüp başkanı Gökhan Kapoğlu yayınladığı mesajda “rezerv Lig  uygulamasının Türk futboluna katkı sunmak yerine var olan potansiyelini aşağı çekecektir. TFF 3. Ligde kurulmak istenen Rezerv lig  bu ligde mücadele eden takımları zor durumda bırakacak, etrafını bir yük getirecektir. Ayrıca bu durum yine alt liglerde mücadele eden takımlara zarar verecektir. Düzce Cam Düzcespor Kulübü olarak bu uygulamayı doğru bulmuyoruz" dedi.

REZERV LİG NE DEMEK?

Rezerv Lig, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Süper Lig kulüplerinin altyapı takımlarına yönelik düzenlenen lig. 30 Haziran 2022 tarihinde ligin kurulduğu ve 2022-2023 Süper Lig'de yer alan 19 takımın katılacağı açıklanmıştı.

Ligin kurulmasının açıklanmasının ardından 28 Temmuz 2022 tarihinde yayınlanan statü belgesinde Süper Lig'de yer alan ve 35 kişilik A takım listesinde bulunan yerli ve yabancı tüm futbolcular yer alabileceği belirtilmiştir. A Takım listesine yer almayan Türk statüsünde yer alan profesyonel, gelişim liglerinde oynama hakkı olan yerli ve yabancı tüm amatör veya profesyonel futbolcular müsabakalarda yer alabilecek.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar