Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ALT YAPI LİGLERİ İPTAL Mİ EDİLDİ

TFF açıklama yapmadı

ALT YAPI LİGLERİ İPTAL Mİ EDİLDİ
22.02.2023 - 19:12
Haber Merkezi

+

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yaşanan depremler nedeniyle tüm Türkiye’de -) U14-U15-U16-U17 liglerinin komple iptal edildiği konuşuluyor. TFF bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. İşte konu ile ilgili Bölgesel amatörün sesi sitesinde  Ferhat Polaterce imzalı haberin tam metni.

TASKK'ın BAL ve TÜM AMATÖRLER için ALDIĞI TAVSİYE KARARLARI !

Hatay ilimizde meydana gelen deprem dolayısıyla yayın akışı değiştirilen ve her hafta pazartesi günü TV42'de yayınlanan programa telefon ile bağlanan TASKK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Ay açıklamalarda bulundu.

TASKK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Ay'ın açıklamalarında öne çıkan başlıklar !

1-) OHAL ilan edilen 11 ilde hiç bir şekilde amatör spor müsabakası yapılmayacak !

2-) BAL 2. ve 7. Grup kesinlikle oynanmayacak !

3-) BAL 1. Grup'ta 4 Diyarbakır takımı var ve üçü ligden çekildi. Bir takım farklı bir il belirleyecek ve maçlarına o ilde devam edecek.

4-) BAL 2. ve 7. Grup'ta grup liderlerinin (K.Maraş İstiklal ve Adana 1954) üst lige alınması için tavsiye kararlarımızı (çeşitli olasılıklarla) TFF'ye sunduk.

5-) BAL 2. ve 7. Grup'ta %99 ligden düşme olmayacak. (Daha önce ligden çekilenler hariç) Alt liglerden yükselme sayısına bakarak bu hafta son kararı vereceğiz ve TFF'ye ileteceğiz.

6-) Play-Off sistemi devam ederse 1. Grup ve 8. Grup liderleri için (Ya birbirleri ile oynayacaklar yada farklı bir sisitem olabilir)

7-) Play-Off komple iptal edilip grup liderleri 2+12=14 takım TFF 3. Lige alınmasını istedik.

8- ) Önümüzdeki sezon arttırılan sayı (BAL'dan daha çok takım alarak) ile süper lig rezerv takımlarının katılımı ile TFF 3. Ligi 4 grup yapmayı (%90 oranında) planladık ve son aşamasına geldik.

9-) U14-U15-U16-U17 liglerinin komple iptal ettik. U18 için bekleme kararı aldık.

10-) Bundan sonra tüm amatör şampiyonaları deprem riski en az olan illerde yapma kararı aldık.

11-) Yapılacak şampiyonalarda Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalınmasını (hem ücret hem güvenlik açısından) planladık.

12-) Bu hafta yeni görüşmelerimiz olacak ve Yerel ligler içinde alacağımız kararları TFF'ye sunacağız.

13-) Bu kararların hepsinden başka farklı olasılıkları da hesaba katarak tavsiyelerimizi TFF'ye sunduk. Son kararı TFF alacak ve açıklayacak.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar