Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HALTERDE DÜZCE DAMGASI

Madalyalar aldılar

HALTERDE  DÜZCE  DAMGASI
13.02.2023 - 20:25
Haber Merkezi

+

Halterde yine kürsüye çıktık. Son yıllarda Düzce ilinin en başarılı spor branşlarından biri olan Halterde Tokat ilinde yapılan Sadık Dirim Gençler ve U23 Ferdi Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil eden Konsopa Gençlik spor kulübü haltercileri kürsüye çıkma başarısı gösterdi.

MİLLİ TAKIM HAZIRLIK KAMPANI KATILACAKLAR

Türkiye şampiyonasına  Konsapo Gençlik Spor kulübü adına katılan Yağmur Kaplan 71. Kiloda toplamda 150 kilo kaldırdı ve Türkiye ikincisi oldu. Sporcularımızdan Melek  Şahin 45 k2. Bayanlarda toplamda 119 kilo kaldırarak bronz madalya kazandı. Aynı sıklette yarışan bir diğer haltercimiz Şevval İnce 117 kilo kaldırdı ı ve Türkiye 5. Oldu. Türkiye şampiyonası sonrasında Melek Şahin ve Sevval İnce Mart ayında Arnavutluk’ta yapılacak olan Yıldızlar  Dünya  şampiyonası hazırlık kampına katılmaya hak kazandı.

TEŞEKKÜR VAR

Konsopa Gençlik kulübü başkanı Betül Aydın Türkiye şampiyonasında  kulüp olarak hedefledikleri başarıya ulaştıklarını belirterek”Öncelikle bizlere destek veren Gençlik Spor İl Müdürümüzü İsa Yazıcı  Spor Hizmetleri Müdürü Gülay Ercan, Türkiye Halter Federasyonu İl Temsilcisi Servet Türkel, antrenörlerimiz ve  sporcu ailelerimize teşekkür ediyorum. Düzce ve Türk halterine yeni yıldızlar kazandırmayı hedefliyoruz. 2 sporcumuzun milli takım aday kadrosuna davet edilmesinden kulüp olarak gurur duyduk. Çalışmalarımıza planladığımız şekilde devam ediyoruz”dedi.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar