Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÖZBAR DEKAN OLDU

DÜZCE'DE GÖREV YAPMIŞTI

ÖZBAR DEKAN OLDU
13.02.2023 - 15:23
Haber Merkezi

+

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri eski öğretim üyesi Prof Dr. Nurper Özbar dekan oldu.Uzun yıllar Düzce ilini ulusal ve uluslar arası müsabakalarda hakem olarak temsil eden Özbar görev yaptığı Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesine dekan olarak atandı. Düzce ve Türk voleyboluna önemli katkılar sağlayan  Nurper Özbar’a yeni görevinden başarılar diliyoruz.

NURPER ÖZBAR KİMDİR ?

 

1978 yılında İstanbul’da doğdu. 1995 yılında Pendik Lisesi’nde öğrenimini tamamladı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na girdi. Lisans eğitimini Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve okul birincisi olarak 1999 yılında tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Yüksek Lisansını 2002 yılında, Doktora eğitimini ise 2007 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı. “UEFA A” lisanslı futbol antrenörü ve Uluslararası Voleybol Hakemidir.
Ulusal ve uluslararası hakemlik dergilerde yayınlanmış birçok makalesi, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunulmuş birçok bildirisi bulunmaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan “Çocuğunuz için Futbol” ve Ergün Yayınevi tarafından basılan “Çocuklarda Psikomotor Gelişim” isimli kitapları bulunmaktadır. 1996-1997 sezonunda başladığı voleybol hakemliği kariyerini 2008 yılında Uluslararası hakemlik kursunu başarı ile tamamlayarak taçlandırdı. 2012 yılında FIVB kokartını takmaya hak kazandı ve Uluslararası Voleybol Hakemi olarak yurt içi ve yurt dışında birçok müsabakada görev aldı.

Peru’da düzenlenen 2015 FIVB U-18 Kadınlar Dünya Şampiyonasında Final müsabakasını,

Montrö’de düzenlenen 2016 Dünya Mastırlar Voleybol Liginde Final müsabakasını,

Meksika’da düzenlenen 2017 FIVB U-20 Kadınlar Dünya Şampiyonasında Final müsabakasını ve

2018 Haziran ayında Macaristan’da oynanan Golden Lig Final müsabakasını yönetti.

Japonya’da düzenlenen 2018 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonasında ve 2019 yılında FIVB Kadınlar Dünya Kupasında görev aldı.

En son 2021 yılında Sırbistan’da düzenlenen Kadınlar Avrupa Şampiyonasında Final müsabakasında görev alma başarısını gösterdi.

2022 yılı Ocak ayında Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesindeki görevinden ayrılarak  Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümünde Prof. Dr. Unvanı ile çalışmaya başladı.

 


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar