Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE'DEN KAÇ TAKIM KATILACAK ?

31 Ocak son gün

DÜZCE'DEN KAÇ TAKIM KATILACAK ?
16.01.2023 - 14:43
Haber Merkezi

+

Bölgesel voleybol ligine katılım başvuruları devam ediyor. Türkiye Basketbol Federasyona 2022-2023 sezonunda oynanacak olan Bölgesel voleybol ligi  şartlarını açıkladı. Lige katılmak isteyen takımlar 31 Ocak 2023 Salı gününe kadar başvurularını yapmak zorunda.

ERKEKLERDE DÜZCE BELEDİYESPOR

Bölgesel voleybol liginde Düzce ilini erkekler kategorisinde kısa bir süre önce kurulan Düzce Belediyespor takımının temsil etmesi bekleniyor. Düzce’li voleybolculardan kurulu takım çalışmalarına devam ediyor.

KADINLAR KATEGORİSİNDE

Kadınlar kategorisinde 2022-2023 sezonunda Düzce 1905 ve Gölyakaspor takımlarının  Düzce ilinin temsilcileri olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu 2 takım dışında katılımın olması bekleniyor.

GEÇEN SEZON 4 TAKIM KATILDI

2021-2022 sezonunda Düzce’de oynanan bölgesel voleybol ligi  grup maçlarına Düzce Voleybol, Gölyakaspor Maraton Gençlik ve Düzce 1907 takımları katıldı. Grupta yaptığı 3 maçı da kazanan Düzce Voleybol final grubuna adını yazdırmıştı.

FİNAL GRUBUNDAN 2. LİGE ÇIKTI

Düzce’de oynanan grup maçlarında birinci olan Düzce Voleybol takımı  Bolu ilinde oynanan final grubu maçlarında  Karabük 1870 Safranbolu Belediyespor’u 3-1,Eskişehir DSİspor’u 3-0 ve Sakarya Adaspor’u 3-2 yendi ve 2. Lige yükseldi.

DÜZCE’DE OYNANMASI İÇİN

2022-2023  sezonunda Bölgesel Voleybol ligi maçlarının Düzce ilinde oynanması için  Düzce’den en az 3 takımın katılması gerekiyor. Düzce ilinden 4 takım lige katılırsa grup maçları Düzce takımları arasında oynanacak. 3 takımın katılması durumunda Düzce iline en yakın ilden 1 takım gelecek.

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI VE AYRINTILAR

2022-2023 voleybol sezonunda, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenecek Bölgesel Lige katılım için başvurular başladı.

Bölgesel Lige katılacak kulüpler başvurularını, 31 Ocak 2023 Salı gününe kadar Türkiye Voleybol Federasyonu’na (Ankara) yapmaları gerekmektedir.

2022-2023 Voleybol Sezonunda Büyükler Kategorisinde Bölgesel Lige (Kadın -Erkek) katılım; Müsabakalar birbirine yakın il ve ilçe takımları arasında oynatılacak ve Lige Katılım ücreti 3.000 TL olacaktır. Bölgesel Liglerin voleybolun alt yapısına yönelik bir lig olma özelliğini kaybetmemesi için bu liglerdeki  takımlar kadrosunda ay-gün hesabına bakılmaksızın 35 yaşından gün almış en fazla 2 sporcuya lisans çıkartabileceklerdir.(1987 ve 1986-85… büyük oyuncu statüsünde oynar) Sporcu Lisanları İl Müdürlüklerinden  çıkarılacaktır. Kulüplerin  aynı  zamanda  Federasyonumuz  web  sayfasında (www.tvf.org.tr) bulunan kulüp oyuncu listesini (Adı-Soyadı, Doğum yeri tarihi, TC Kimlik no, Lisans no)  müsabakalar  başlamadan  10  gün  önce  Federasyona  bildireceklerdir.  (sporcu sayısı 25 kişiyi geçmeyecektir) ve İl Müdürlüklerinden çıkarttıkları lisans ile maçlara çıkacaklardır


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar