Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE'DE SPORUN LOKOMOTİFİ DAMLA

42 yıl geride kaldı

DÜZCE'DE SPORUN LOKOMOTİFİ DAMLA
9.01.2023 - 16:37
Güncelleme 9.01.2023 - 16:57
Haber Merkezi

+

Gazeteniz Damla bugün 43. Yaşına giriyor. Yayın hayatına başladığı günden itibaren Düzce’de sporun  lokomotifi olan, sporun gündemini belirleyen Düzce Damla  spor nerde hep orada oldu.Keramettin Beşer yönetimindeki Düzce Damla Düzce’de sporun nabzını tutmaya devam ediyor.

İLKLERİN ADRESİ OLDU

1980 yılında yayın hayatına başlayan Düzce Damla gazetesi  yıllardır Düzce’de ilklerin adresi oldu. İşte Düzce Damla Gazetesinin damgasını vurduğu ve ses getiren ilkleri.

YILIN SPORCUSU

Düzce’de yılın sporcusu uygulamasını  Düzce Damla başlattı. 31 yıldır Düzce’de yılın sporcusunu okurların oyları ile belirleyen gazeteniz yılın sporcusu seçilen adaya ödülünü vermeye devam ediyor. Yılın sporcusu anketimiz  devam ediyor. Düzce Damla başarıyı ödüllendirmeye devam ediyor.

İLK  AMATÖR  KARMASI VE TAM SAYFA AMATÖR

Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Düzce Damla Düzce’de ilk kez tam sayfa  amatör futbola yer ayırdı.  Yıllardır amatör sporların içinde olan  gazeteniz ayrıca Düzce’de ilk kez amatör futbolda haftanın karmalarını  hazırladı.

CENTİLMENLİK ÖDÜLÜ                                  

Gazeteniz   başarıyı ödüllendirdiği gibi aynı zamanda centilmenliği de ödüllendirdi. Damla  Düzce’de amatör futbolda yılın en centilmen takımına ödül verdi.

SPOR MAGAZİN

İlklerin adresi Düzce Damla yine Türkiye’de yerel medyada ilk kez sporun mizahını yaptı. Her hafta Pazartesi günleri yayınlanan  spor magazin  büyük okur kitlesine sahip oldu.

VEEE BİRZAMANLAR

Gazeteci arkadaşımız Kenan Işık’ın 1985 yılında hazırlamaya başladığı “Vee Bir Zamanlar” adını verdiği nostalji köşesi de Düzce’de bir ilk oldu. Veee bir zamanlar yine her Pazartesi günleri gazetenizde. Vee Bir Zamanlar  sporun nostaljini yapmaya devam ediyor.

KAMPANYALAR YAPTIK

Düzce 18 Temmuz şehir ve spor salonuna 18 Temmuz adının verilmesi için Düzce Damla olarak yıllar önce kampanya yaptık. Israrlı  kampanyamız ses getirdi ve stadın adı ile spor salonunun ismi 18 Temmuz oldu. Düzce Damla halen Düzcespor tesislerine “Şahabettin Bayev” adının verilmesi için yıllardır  yazılar  yazıyor ve kampanya yapıyor.

SALON SPORLARINDA SADECE DÜZCE DAMLA VARDI

Geniş yazar kadrosu ile sporun ilk adresi olan Düzce Damla sadece futbolu değil Düzce’de tüm amatör sporları takip ediyor. Gazeteniz yıllardır salon sporlarını  takip eden, haber yapan, gündem oluşturmaya çalışan ve sürekliliği olan tek gazete.

YENİ YAZARLAR, TÜRK BASININA YENİ  İSİMLER

Düzce Damla gazetesi gazete olmaktan öte bir okul oldu. Kenan Işık, Hüseyin Akçay, Hüsnü Ovalı başta olmak üzere bugün Düzce basınında yer alan önemli isimler  ilk deneyimlerini Düzce Damla’da yaşadı. 43 yıldan bu güne farklı isimlerde köşe yazarı olarak Düzce Damla’ya destek verdi.

DAMLA YAZIYORSA DOĞRUDUR

Gazeteniz yıllardır ilkeli ve tarafsız yayıncılık yaptı. Her haberi araştırdı, tek  taraflı olmadı. Haberleri kişiselleştirmeyen  gazeteniz  doğruluk ve tarafsızlığından ödün vermedi. Bugün spor kamuoyunda Düzce Damla ne yazıyorsa doğrudur imajı var.

TEŞEKKÜRLER

Son olarak  43 yıldır yanımızda olan, yorumları, fikirleri, fotoğrafları ile bizlere güç veren tüm okurlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizlere layık olmaya çalışacağız.

İŞTE DAMLA SPOR AİLESİNE KATKI SAĞLAYANLAR

Yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren Düzce Damla gazetesi spor ailesine muhabir, köşe yazarı ve fotoğrafları ile  katkı isimler  şu şekilde sıralanıyorlar.

Ali Beşer(vefat etti), Mehmet İbrahimoğlu, Keramettin Beşer, Hayri Yakupoğlu, Erol Ural, Lütfi  Akar(vefat etti), Abdullah  Özenir, Mehmet Aydın (Vefat etti) Şükrü Çabaoğlu (Vefat etti) ,Elan Özgül(Vefat etti), Cavit Ayışık(Vefat etti),Vural Ünal(vefat etti), Kenan Işık, Mücahit Özcan, Alparslan Tayman,Nihat Yılmaz, Aydın Koç, Çetin Aydoğan (Vefat etti)Sami Erdinç, Alaattin Sivrioğlu, Osman Bay (Vefat etti) Zeki Canazlar,  Özgür Oral,  Mehmet Arslan (Vefat etti),Mustafa Yıldırım, Lütfi Şimşek, İhsan Çetin(Vefat etti), Akif Çodur (Vefat etti) Mehmet Kıdıman(Vefat etti), Atilla Gösterişli, Sedat Bayram, Kerim Görün, Aydın Aksoy, Uğur Fidan, Reşit Çelik, Hüseyin Akçay, Hüsnü Ovalı, Voleybolx,Ahmet Odabaşıoğlu, Cafer Göksu (vefat etti),Akif çavuş , Alptekin Aydın, İbrahim Tuzcu, Emrah Tuzcu, Ahmet Bektaş,  Fatma Şahin, Cihat Tutkun, Caner Besler, Erdal Pişken, Fatih Kerim Öztürk, Cahit Demir, Gülay Ercan, Yaşar Kaviloğlu, Buket Kapoğlu, Çetin Resuloğlu,Elif Varol,  Can Beşer, Kenan Şereflioğlu,  Fethi Gürsoy (Vefat etti) Ali Seyhan,Ömer Lütfi Başol,  Remzi Biltekin,  Sedat Demirağ (vefat etti), Ömer Ünal, Seçkin Asuk, Uğur Seyman ,Tezcan İnan,Ali Mansur Yılmaz (Vefat etti) Nuri Çetin ,Akif Çavuş, Kenan Sertoğlu, Onur Sönmez,Mehmet Şimşek, Necmettin Şahin, Dr. Ali Özgümüş, Turan Kurt (Vefat etti) Burhan Tutkun, Kenan sertoğlu, Atilla Keskin,DR. İbrahim Sönmez,Haşmet Batur,Abdullah Özbulat,Şahin Öztürk,Zeki Kibar,Yunus Yılmaz.  Damla gazetesi spor servisine katkısı bulunan tüm isimlere teşekkür ediyoruz Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaşayanları sağlıklı ve mutlu uzun yıllar temenni ediyoruz. Damla gazetesini sporda 1 numara yapan sizler oldunuz.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar