Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

FORMASINA GERÇEKTEN AŞIK FUTBOLCU

Düzcespor'un efsane futbolcularından

FORMASINA GERÇEKTEN AŞIK FUTBOLCU
26.12.2022 - 17:37
Haber Merkezi

+

VEEE BİR ZAMANLAR

Hazırlayan: Kenan Işık

Arşiv. Ömer Önal

FORMASINA GERÇEKTEN AŞIK BİR FUTBOLCU

Düzcespor efsanesi Ömer Ünal’ın (Boncuk Ömer )arşivindeki bu fotoğraf karesinin tarihi belirtilmemiş ancak kırmızı lacivertlilerin şampiyon olarak 2. Lige çıktığı 1976-1977 sezonuna ait olduğunu tahmin ediyorum. Milliyet gazetesinde Şansal Büyük’a imzalı haberin başlığı  gerçekten çok güzel. “Ömer  Düzcespor’lu olarak doğdu, büyüdü, Düzcespor’lu olarak futbolu bırakacak. “ başlığı ile birlikte “Formasına  gerçekten aşık bir futbolcu”ara başlık var. Haberin içeriğinde Ömer şimdi Düzcespor’un tekrar ikinci lige çıkmak için yaptığı mücadelenin ilk etabında başarılı olmasının sevinci içinde” notları yer alıyor. Fotoğraf karesindeki bir diğer isim Düzce’nin en eski gazetecilerinden biri olan rahmetli Cahit Güsar var. Haberin diğer ayrıntılarını okumayı sizlere bırakıyorum.

ÖMER ÜNAL  GİBİ FUTBOLCU

Kurulduğu ilk sezondan itibaren kırmızı lacivertli formayı giyen ,  iyi futbolculuğunun yanı sıra beyefendi  kişiliği ile iz bırakan Ömer Ünal’a Düzcespor taraftarları nazar değmesin diye “Boncuk” lakabı takmışlar. Farklı dönemlerde  Düzcespor’da yöneticilik yapan Ömer Ünal  her yönü ile örnek bir insan ve futbol adamı. Ömer Ünal’ı sağlıklı uzun ömürler diliyorum.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar