Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'A YİNE CEZA

Bu sezon 2. cezasını aldı

ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'A YİNE CEZA
20.12.2022 - 19:11
Haber Merkezi

+

Çilimli Belediyespor 2022-2023 futbol sezonundaki 2. Para cezasını alacak. İlimizi Bölgesel Amatör Futbol liginde temsil eden Çilimli Belediyespor’da 2-1 kaybedilen Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetleri maçında 9 futbolcu sarı kart gördü. Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu temsilcimize “Takım Halinde sportmenliğe Aykırı hareket nedeniyle” para cezası verdi.

İŞTE AÇIKLAMA

 - TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu Çilimli Belediye Spor hakkında, 11.12.2022 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Çilimli Belediye Spor - Kastamonu Özel İdare Köy Hiz. Spor müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan Futbol Disiplin Talimatı'nın 40/1-a maddesinin takdiren ve kıyasen uygulanması yoluyla her bir sarı kart için 400 TL ve her bir kırmızı kart için 600 TL olmak üzere toplam 3600 TL para cezası verilmesine karar verdi.

2.600 TL PARA CEZASI ALMIŞTI

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu 2022-2023 futbol sezonunda  Çilimli Belediyespor’da Boyabat 1868 maçında takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 2.600 tl para  cezası vermişti.

SARI KART GÖREN FUTBOLCULAR

Çilimli Belediyespor’da  Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetleri maçında Fatih Yılmazlar,Erkan İnan,Hüseyin Arslan, Tunahan Nazlı,Taner Keskin, Mahmut Şeker,Abdülkadir Fırat,Muhammet Ali Aydemir ve Kaan Erdoğan Sarı kart gördü.

MADDE 40 – TAKIM HALİNDE SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKET

(1) Aşağıda belirtilen hususlar, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketlerdir: a) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında takımın en az altı futbolcusunun hakem tarafından sarı veya kırmızı kartla cezalandırılması, b) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında takımın en az üç futbolcusunun hakem tarafından müsabakadan ihraç edilmesi, c) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında, birden fazla futbolcunun veya görevlinin birlikte hareket ederek bir müsabaka görevlisine hakaret etmesi, kararlarına karşı sportmenliğe aykırı şekilde itiraz ederek karşı çıkması, baskı kurmaya çalışması, tehdit etmesi, söz konusu kişiye karşı güç kullanması.

(2) Yukarıdaki fıkranın (a) ve (b) bentlerinde belirtilen şekilde takım halinde sportmenliğe aykırı hareket edilmesi halinde Süper Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 3.000.- TL, kırmızı kart için 6.000.-TL; 1. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 1.500.-TL, kırmızı kart için 3.000.-TL; 2. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 700.-TL, kırmızı kart için 1.500.- TL; 3. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 400.- TL, kırmızı kart için 800.-TL para cezası verilir.

(3) Yukarıdaki fıkranın (c) bendinde belirtilen şekilde takım halinde sportmenliğe aykırı hareket edilmesi halinde ise, kulüplere kendi lig kategorilerinde altı sarı kart görülmesi halinde verilen miktarlarda para cezası verilir.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar