Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

4 İHTİYAR GAZETECİ

En Özel Anlar

4 İHTİYAR GAZETECİ
19.12.2022 - 16:30
Haber Merkezi

+

Haber 380 sitesi   sahibi gazeteci İbrahim Tuzcu’nun arşivinde bulunan bu fotoğraf karesinin çekildiği tarih Eylül 2018. Gazeteci arkadaşımız  Tuzcu bu güzel kareyi  Pazartesi günleri sizlerden gelen çalışmalarla hazırladığımız” En Özel Anlar “ köşemizde   paylaşmamızı istedi. Arkadaşımız Kenan Işık’ın yorumları ile karede bulunan 4 emektar ve ihtiyar gazeteci ve kısa hayat  öyküleri:Soldan sağa

REMZİ BİLTEKİN

Aslen Sakarya’lı olan Remzi Biltekin gazeteciliğe Sakarya’da başladı. Uzun yıllar fotoğrafçılıkla  uğraşan Biltekin Düzce’de Düzce postası gazetesinde ve  Öncü medyada çalıştı. Gazetecilikten emekli olan Remzi Biltekin  son 3 yıldır köşesine çekildi,herhangi bir basın kuruluşunda aktif olarak çalışmıyor.

İBRAHİM TUZCU

Ereğli Demirçelik fabrikasından emekli olan İbrahim Tuzcu Akçakoca’lı. Düzce 380 haber sitesinin sahibi ve yazarı. Düzce Damla gazetesinin bir dönem Akçakoca muhabirliğini yapan Tuzcu farklı konularda yazdığı kitaplarla aynı zamanda bir yazar.

KENAN IŞIK

Gazetemizde 1985 yılından itibaren  spor, mizah ve sanat sayfaları hazırlayan Kenan Işık ,33 yıl Milli Eğitimde memur olarak çalıştı ve5 yıl önce emekli oldu. Tiyatroya olan ilgisi devam eden Işık 9 tiyatro oyunu yazdı ve halen yazmaya devam ediyor. Işık  farklı dönemlerde Ulusal basının Düzce temsilciliği görevinde de bulundu .Kenan Işık Düzce’de  sporun tarihi, Düzcespor’un tarihi, Düzce Kadın futbol tarihi, Akçakoca Poyrazspor tarihi gibi önemli araştırmalar yaptı. Arkadaşımız  Düzce Damla gazetesinde yazılarına devam ediyor.

HÜSEYİN AKÇAY

El Sanatları eğitim merkezinden emekli Hüseyin Akçay ‘ın asıl mesleği elektrikçilik. Düzce Damla gazetesinde spor sayfaları hazırlayan Akçay, Düzce parantez, Oksijen Medya ve Analiz  TV’de  farklı dönemlerde çalıştı. Hüseyin Akçay halen Mergiç köyü muhtarı.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.