Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ GRUP MAÇLARINA HAZIRLANIYOR

Yıl 1976

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ GRUP MAÇLARINA HAZIRLANIYOR
12.12.2022 - 17:37
Haber Merkezi

+

VEE BİR ZAMANLAR

Hazırlayan: Kenan Işık

Arşiv. Ali Beşer

ENDÜSTRİ MESLEK  GRUP ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR

Gazetemiz kurucusu rahmetli Ali Beşer’in arşivindeki bu gazete kupürü 16 Şubat 1976 yılına ait. Uzun yıllar Hürriyet gazetesinin bölge temsilciliğini yapan  Ali Beşer , gazetede çıkan haberlerini büyük bir itina ile kesip  saklamış ve bir arşiv oluşturmuş. Rahmetli Ali Beşer’in arşivindeki haberleri zaman, zaman köşemde yorumlayacağım.

ENDÜSTRÜ MESLEK LİSESİ

Endüstri Meslek lisesi yada bugünkü adaylı Borsa İstanbul mesleki ve teknik Anadolu lisesi Düzce’nin en eski ve köklü eğitim kurumlarının başında geliyor. Türk eğitimine, sanayisine ve ticaretine binlerce insan yetiştiren   bu eğitim kurumumuzun adı diğer okullarda olduğu gibi maalesef değiştirildi. Endüstri meslek lisesi adı yeni nesil tarafından bilinmiyor. Gelelim  gazetede yer alan habere. Hürriyet gazetesi spor sayfasında çıkan  haberde özetle “Orta dereceli okullar arası bok turnuvasında Bolu şampiyonu olan Endüstri Meslek lisesi boksörleri Marmara grubu birinciliğine hazırlanmaktadırlar. Zonguldak’ta yapılacak  Marmara grubu birinciliğine  katılacak Endüstri  Meslek lisesi boksörleri  şampiyonada iddialı olduklarını söylemişlerdir. Çalışmalar hakkında bilgiler veren öğretmen Kemal Günal grubumuzda güçlü rakipler var. Ancak bizimde geçen yıl Marmara grubunda üçüncü olan tecrübeli bir ekibimiz var. Üstelik boksörlerimiz çok hırslılar. İki birincilik alacağımızı sanıyorum.

BENİM NOTUM

Artık okulların ismini değiştirmek yerine eğitimi daha kaliteli nasıl yaparız diye çalışmalar, planlamalar yapılmalı. Günün birinde birileri inşallah değişen tüm okullara eski isimleri tekrar veriler.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar