Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TAÇYILDIZ 5. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU

Düzce Aksuspor sporcusu

TAÇYILDIZ 5. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU
20.11.2022 - 18:46
Güncelleme 20.11.2022 - 19:24
Haber Merkezi

+

Bedia Taçyıldız bir kez daha Avrupa şampiyonu. Kariyerinde Muay Thai dalında  6 Dünya, 5 Avrupa şampiyonluğu bulunan Bedia Taçyıldız  Antalya ilinde düzenlenen Avrupa Kick Boks şampiyonasında 654. Kiloda Avrupa  şampiyonu oldu ve istiklal marşımızı çaldırdı.

DÜZCE AKSUSSPOR SPORCUSU

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden  mezun olan Bedia Taçyıldız  müsabakalara Düzce Aksuspor kulübü adına katılıyor. Başarılı sporcu şampiyona sonrasında yaptığı açıklamada “2022 yılının son ve en büyük turnuvasına şampiyon olarak tamamlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. 2022 yılına konfor alanımın dışını çıkarak hızlı ve tehlikeli bir giriş yaptım ve profesyonelliğin de tam olarak burada başladığını düşünüyorum. Bu yıl hem Muay Thai. Hem de Kıck Boks’ta sıklet düşerek Dünya ve Avrupa şampiyonalarında kürsünün en üst zirvesinde olmayı başardım. 2022 yılının son turnuvasında Avrupa Kick Boks şampiyonluğu ile beraber  turnuvanın en iyi kadon sporcusu “BEST FIGHTER” unvanını alarak tamamlamış bulunuyorum. Çok mutluyum. Her başarının perde arkasında olduğu gibi bu uzun ve meşakkatli yolda benimle olan başta Kadir Şahin olmak üzere,aileme sponsorum Volta Motor’a ve kulüp başkanım Birol Aksu’ya teşekkür ederim. Bu başarı hepimizin” dedi.

BEDİA TAÇYILDIZ KİMDİR ?

1997 Sivas doğumlu Bedia Taçyıldız  yüksek öğrenimini Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde tamamladı. 5 Kez Avrupa, 6 Kez Dünya şampiyonu olan Bedia Taçyıldız Muay Thai tarihinin en başarılı sporcusu seçilmişti. Düzce Aksuspor adına müsabakalara katılan milli sporcuya Düzce’de kurulu Volta motor sponsorluk yapıyor. Sivas Belediyesi spor tesislerine Bedia Taçyıldız adını vermişti. Taçyıldız ayrıca profesyonel olarak Kıçk Boks müsabakalarına katılıyor.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.