Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE'YE HAKEMLER ARANIYOR

Kurs açılacak

DÜZCE'YE HAKEMLER ARANIYOR
20.11.2022 - 18:41
Haber Merkezi

+

Düzce futboluna yeni hakemler aranıyor. Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından Düzce’de aday hakem kursu açılıyor. Kurs tarihinin henüz netleşmediği aday hakem kursunun büyük ilgi görmesi bekleniyor.

İŞTE ŞARTLAR

Futbol Aday hakem kursuna katılmak için gerekli şartlar şöyle sıralanıyor:

1-1994-2006 yılları arasında doğmuş olmak

2-Kadınlarda en az 160 Cm, erkeklerde en az 170 cm boy uzunluğuna sahip olmak

3-En az Lise mezunu olmak yada lisede öğrenim görüyor almak

BİLGİ&MÜRACAAT

Futbol aday kursu ile ilgili ayrıntılı bilgiler insargam:tfhgdduzce adresinden veya Mehmet Yılmaz’a ait 0505 397 74 08 nolu telefondan öğrenilebilecek. Kurs tarihinin ve mülakat tarihinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

NASIL HAKEM OLUNUR ?

1.   Yöntem : Hakem olmak isteyenler Anadolu Üniversitesi’nin açacağı, Futbol Hakemliği Sertifika Programı (Bu program Anadolu Üni. internet sitesindeki E-Eğitim, E_Sertifika Programları içinde belli aralıklarla açılmaktadır.) takip etmeleri gerekmektedir. Bu kursa katılmanın ön koşulu; 30 Yaşından büyük olmamak, 18 Yaşında ve enaz Lise Mezunu olmaktır. Programın tamamı internet üzerinden verilmektedir. ( http://e-sertifika.anadolu.edu.tr/)

Verilecek eğitim iki ay kadar sürer, tüm kurs ve sınavlar yine internet üzerinden yapılmaktadır. Bu eğitimin sonunda başarılı olanlara Aday Hakem Sertifikası alırlar.

Daha sonra aşağıdaki yazılı evraklar ile birlik herhangi bir ildeki İl Hakem Kuruluna müracaat edilmesi gerekmektedir. İl hakem kurulunun yapacağı Atletik Testte (2.400 mt’yi 12 Dakikada tamamlamak) başarılı olanlar ADAY HAKEM olarak hakemliğe başlarlar.

2.   Yöntem : Herhangi bir ilde, İl Hakem Kurulları tarafından açılacak Aday Hakem Kursuna katılmaktır. Bu kurs ise dokuz gün mesai saatlerinden sonra ikişer saatlik eğitim şeklinde verilmektedir. Bu kursa katılmanın ön koşulu 28 Yaşından büyük, 16 yaşından küçük olmamak ve en az Lise Diploması/veya Halen lise öğrencisi olmasıdır.

Kurs sonu yapılacak Yazılı Sınav ve Atletik Testi geçenler (2.400 mt’yi 12 Dakikada tamamlamak), aşağıdaki evrakları tamamlayarak İl Hakem Kurullarına teslim ederek ADAY HAKEM olarak hakemliğe başlarlar.

her iki şekilde de 3 yıl içinde il hakemi olamayan aday hakemlerin hakemlikleri sona erer!

açılacak aday hakem kursunu veya sertifika eğitimi başarı ile tamamlayan ve atletik testleri geçen adayların, maçlarda görev alabilmeleri için aşağıdaki belgeleri temin etmeleri gerekmektedir :

a. Tam Teşekküllü Sağlık Kurum’undan son 6 ay içerisinde hakemlik yapabileceğine ilişkin Sağlık Raporu almış olmak, (Baş Hekim onaylı; Göz, Kulak-Burun-Boğaz, Nöroloji, Dahiliye, Hariciye Muayenelerinde “SAĞLAM” veya “LENSLE HAKEMLİK YAPABİLİR” ibaresi bulunmalı)

b. Son 6 ay içinde Arşivli Adli Sicil Kaydı almış olmak,

c. En az 16 yaşında olmak (Aday Hakem Kursuna katılanlar için), 18 Yaşından küçükler için kaza-i rüşt veya anne/baba muvakkatini almış olmak,

d. Noter onaylı Nüfus Cüzdanı Örneği veya Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi

e. Sertifika Programından gelenler için Aday Hakem Sertifikası

f. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet Vesikalık Fotoğraf

Not : Hakemlik onayı alanlar il hakem kuruluna ayrıca İkametgah İlmühaberi de teslim etmeleri gerekmektedir.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.