Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KADIRGADA YETİŞEN ATİLLA DÜZCESPOR’UN GÖZDESİ OLDU

Düzce futbolunun unutulmaz ismi

KADIRGADA YETİŞEN ATİLLA DÜZCESPOR’UN GÖZDESİ OLDU
12.11.2022 - 17:38
Güncelleme 12.11.2022 - 17:39
Haber Merkezi

+

VEE BİR ZAMANLAR

Hazırlayan&Arşiv: Kenan Işık

KADIRGADA YETİŞEN ATİLLİ DÜZCESPOR’UN GÖZDESİ OLDU

Yine kendi arşivimden bir gazete kupürü ile “VEE BİR ZAMANLAR”sizlere eskiye götürüyorum. 1981 yılına ait Milliyet gazetesinde Hasan Cemali imzalı bir haberin başlığı şöyle”Kadırga’dan yetişen Atilla Düzcespor’un gözdesi oldu” Hasan Cemali’nin sorularına cevap veren Düzcespor efsanelerinden Atilla Güzelosman “Ne hikmetse ortaladığım topların büyük çoğunluğunu Güvenç  Kurtar ile Metin Aydın gole çeviriyor. Bildim bileli sol açık oynarım. Ama Rummenige gibi her iki ayağımı kullanmak isterim. Bu nedenle Rumenigenin futbol anlayışını  öğrenmek için videodan onu defalarca izledim. Düzce’nin başarısı ise takımın kolej görünümünde olması ve ligin başından beri kamp yapması. Önümüzde dört maç var. Kırklareli ve Anadolu ile kendi sahamızda yapacağımız maçlardan iki puan bekliyoruz” diyor.

BENİM ATİLLA GÖZELOSMAN NOTUM

Çok uzun yıllardır Düzcespor’un maçlarını izliyorum. Düzcespor’un ilk maçına 1970 yılında gittim. O günden bu güne kadar özellikle içeride maç kaçırmadım. Atilla Güzelosman  özel seyircisi olan özel yetenekti. Tekirdağspor’dan Turgay Kartaldoğan ile birlikte gelmişti. Bire birde geçemeyeceği futbolcu yoktu. Kornerden gol attığına tanık oldum. Milimetrik pasları vardı. Çok özel bir yetenekti . O yıllarda farklı birinci lig takımlarından teklif geldiğini basın yazmıştı. Kocaelispor’un kendisine açık çek teklif ettiği dönemin gazetelerinde okumuştumı. Düzcespor’dan o yıllarda farklı takımlara gitseydi kariyeri çok farklı olabilirdi. Bizim nesil onu izleme şansına sahip oldu. Bugün Atilla Güzelosman gibi bir futbolcu süper ligde direkt oynar. Kendisine sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

ATİLLA GÜZELOSMAN KİMDİR ?

1959  İstanbul doğumlu Atilla Güzelosman futbola İstanbul Kadırgaspor’da başladı. Sol açık mevkiinde oynayan Güzelosman sırasıyla  Kadırgaspor, Muhafızgücü, Gedikpaşaspor,  Tekirdağpor, Düzcespor ( 4 sezon 1980-1981-1981-1982-1983-1995-1996 ) Erdemir Ereğlispor , İstanbul Yücespor takımlarında forma gidi. Anne tarafından Düzce’li olan Güzelosman’a taraftarlar “TİPİTİP” lakabı takmıştı. Atilla Güzelosman farklı  dönemlerde Düzcespor’da antrenörlük yaptı. Güzelosman  Fenerbahçe eski Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım’ın eski bacanağı , Güzelosman  Düzce’den evli


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.