Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR CEZA ALDI

Sezonun ilk cezası

ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR CEZA ALDI
10.11.2022 - 20:41
Haber Merkezi

+

Çilimli Belediyespor  ilk cezasını aldı. 2022-2023 futbol sezonunda ilimizi Bölgesel amatör futbol liginde temsil eden Çilimli Belediyespor’a Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafından  Boyabat 1868 maçı ile ilgili “Takım halinde sportmenliğe aykırı hareket” nedeniyle 2600 Tl para cezası verdi. Temsilcimiz bu müsabakayı deplasmanda 2-1 kazanmıştı.

İŞTE AÇIKLAMA

- Çilimli Belediye Spor hakkında, 30.10.2022 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Boyabat 1868 Spor - Çilimli Belediyespor müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan Futbol Disiplin Talimatı'nın 40/1-a maddesinin takdiren ve kıyasen uygulanması yoluyla her bir sarı kart için 400 TL ve her bir kırmızı kart için 600 TL olmak üzere toplam 2600 TL para cezası verilmesine,

KART GÖREN FUTBOLCULAR

Çilimli Belediyespor’da Boyabat 1868spor karşısında Abdülkadir Fırat kırmızı,Fatih Yılmazlar, Ahmet Arat,Hüseyin Arslan, Tunahan Nazlı ve Kaan Erdoğan sarı kart görmüştü.

ABDÜLKADİR FIRAT 1 MAÇ CEZA ALDI

Temsilcimizde Boyabat maçında kırmızı kart gören Abdülkadir Fırat’a Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu 1 müsabakadan men cezası verdi. Fırat takımının 13 Kasım 2022 Pazar günü Gölbaşıspor ile yapacağı müsabakada takımdaki yerini alamayacak.

MADDE 40 – TAKIM HALİNDE SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKET

(1) Aşağıda belirtilen hususlar, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketlerdir: a) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında takımın en az altı futbolcusunun hakem tarafından sarı veya kırmızı kartla cezalandırılması,

 b) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında takımın en az üç futbolcusunun hakem tarafından müsabakadan ihraç edilmesi,

 c) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında, birden fazla futbolcunun veya görevlinin birlikte hareket ederek bir müsabaka görevlisine hakaret etmesi, kararlarına karşı sportmenliğe aykırı şekilde itiraz ederek karşı çıkması, baskı kurmaya çalışması, tehdit etmesi, söz konusu kişiye karşı güç kullanması. (2) Yukarıdaki fıkranın (a) ve (b) bentlerinde belirtilen şekilde takım halinde sportmenliğe aykırı hareket edilmesi halinde Süper Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 3.000.- TL, kırmızı kart için 6.000.-TL; 1. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 1.500.-TL, kırmızı kart için 3.000.-TL; 2. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 700.-TL, kırmızı kart için 1.500.- TL; 3. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 400.- TL, kırmızı kart için 800.-TL para cezası verilir. (3) Yukarıdaki fıkranın (c) bendinde belirtilen şekilde takım halinde sportmenliğe aykırı hareket edilmesi halinde ise, kulüplere kendi lig kategorilerinde altı sarı kart görülmesi halinde verilen miktarlarda para cezası verilir.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.