Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİZİM KIZLAR POTAYA DAMGASINI VURUYOR

Geleceğin yıldızları

BİZİM KIZLAR POTAYA DAMGASINI VURUYOR
10.11.2022 - 20:40
Haber Merkezi

+

Bizim kızlar potaya damgasını vurmaya devam ediyor. 2022-2023 sezonunda ilimizi Genç kızlar Basketbol liginde temsil eden Düzce Atletik  takımı basketbolcuları liglerin en iyi istatistiklerine sahip oyuncularından. İşte temsilcimizde forma giyen ve listelere giren basketbolcular.

SAYI LİDERLİĞİ

Düzce Atletik takımının başarılı oyuncusu Senanur Demir  ligin en fazla sayı atan 2. Basketbolcusu. Senanur Demir 4 maçta 76 sayı attı. Senanur Demir aynı zamanda sayı ortalamasında da ligde 2. Sırada. Demir 4 maçta 19.00 sayı ortalamasına sahip.Düzce Atletik takımında Melike Nur Gürbüz 4 maçta 63 sayı ile Genç kızlar Basketbol liginin en fazla sayı üreten 6. Basketbolcusu. Temsilcimizde  Hatice Turan’da 4 maçta 48 sayı ile ligin en fazla sayı atan 20. Oyuncusu.

ASİST SIRALAMASI

Melike Nur Gürbüz  ligin en fazla asist yapan 7. Basketcisi. Başarılı oyuncu 4 maçta17 asist yapma başarısı gösterdi.

RİBAUNT

Düzce Atletik takımının yıldız oyuncularından biri olan Melike Nur Gürbüz  ligin en fazla ribaunt alan 5. Basketbolcusu. Gürbüz 4 maçta toplam 37 ribaunt aldı.

TOP ÇALMA

Melike Nur Gürbüz neredeyse her kategoride listeye giriyor. Genç basketbolcu  4 maçta 18 top çalma ile liglerin en fazla top çalan 7. Basketbolcusu.

TOPLAM SÜRE

Temsilcimizde Melike Nur Gürbüz 4 maçta toplam 02.25.44 ile ligin en fazla süre alan 2. Oyuncusu konumunda. Düzce Atletik takımında forma giyen Hatice Turan 02.17.54 ile en fazla süre alan 5. Basketbolcu. Yine takımın başarılı basketbolcusu Senanur Demir’de 02.07.16 ile liglerin en fazla süre alan 14. Basketbolcusu.

3 SAYI

Son lig maçında deplasmanda Galatasaray gibi güçlü bir rakibi yenme başarısı gösteren temsilcimizde Senanur Demir 4 maçta 7 üçlük attı ve ligin en fazla üçlük atan 13. Basketbolcusu. Takımın başarılı oyuncusu Hatice Turan’da 4 maçta 6 üçlük attı ve 15. Sıraya yerleşti. Düzce Atletik  takımında listeye giren bir başka basketbolcu  Duygu Erden 5 üçlük attı ve 18. Sırada yer alıyor.

VERİMLİLİK PUANI

Verimlilik sıralamasında temsilcimizde Melike Nur Gürbüz  4 maçta 55 VP ile 14. Sırada bulunuyor. Senanur Demir 4 maçta 52 VP ile 16. Sırada  kendisine yer buldu.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.