Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCESPOR'UN YENİ UMUDU SERDAR

Düzce futbolunun unutulmaz ismi

DÜZCESPOR'UN YENİ UMUDU SERDAR
6.11.2022 - 20:08
Haber Merkezi

+

Vee bir zamanlar köşemde bu kez kendi arşivimde yer alan gazete kupürünü konuk ediyorum.1980 yılından itibaren Düzcespor ile ilgili ulusal gazetelerde çıkan haberleri kesip defterime yapıştırıyordum. Geniş arşivimin büyük bir bölümü maalesef yaşanan 2 depremde kullanılamaz hale geldi. Elimde sadece 1 defter kaldı.  Gelelim 1981 yılında Mehmet İbrahimoğlu imzalı Tercüman gazetesinde çıkan habere. Düzcespor tarihinin  3 büyüklerde oynayan 3. İsmi olan Serdar Şenkaya 3 sezon Fenerbahçe’de oynamıştı. (Daha  önce Düzce’li futbolculardan Nurettin Koç Galatasaray, Cihan Işık Fenerbahçe forması giymişti. Sonraki yıllarda Serdar Özkan Beşiktaş ve Galatasaray , Gökhan Süzen Beşiktaş  takımlarında oynadı) Haberde 1981-1982 sezonunda  Düzcespor’u çalıştıran Düzce futbolunun en önemli teknik adamlarından biri olan rahmetli Şükrü Çaboğlu  amatör takımdan A takıma alınan Serdar Şenkaya’nın çok yetenekli bir futbolcu olduğunu ve başarılı olması için bir neden yok,diyor. Bana göre Serdar’dan sonra Düzcespor alt yapısından böyle bir yetenekli bir futbolcu daha çıkmadı. Gelecek için umudumuz hala devam ediyor.

SERDAR ŞENKAYA KİMDİR?

1961 Düzce doğumlu Serdar Şenkaya futbola Düzcespor alt yapısında başladı. Genç yaşta Düzcespor A kadrosuna yükselme başarısı gösteren Serdar Şenkaya  başarılı futbolu ile kısa sürede Düzcespor orta sahasının dinomosu olmuştu. Milimetrik pasları ve sert şutları ile unutulmaz isimlerinden biri olan Şenkaya Düzcespor’dan 1987-1088 futbol sezonunda Sakaryaspor’a transfer oldu. Sakaryaspor’da şampiyonluk yaşayan Şenkaya Turan Sofuoğlu, Oğuz Çetin,Aykut Kocaman ile birlikte 1988-1989 futbol sezonunda Fenerbahçe’ye transfer oldu. Serdar Şenkaya Fenerbahçe’de1988-1989 sezonunda 23,1898-1990 sezonunda 7,1990-1991 sezonunda 11 maçta forma giydi. Sakatlığı nedeniyle Fenerbahçe’de çok fazla süre alamayan Şenkaya daha sonra Malatyaspor ve Sakaryaspor formaları giydi. Futbolu bıraktıktan sonra kısa süre Fotospor gazetesinde köye yazarı olan Şenkaya uzun süredir futboldan uzak ve ticaretle uğraşıyor.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.