Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİZİM KIZLAR LİGLERİN EN İYİLERİNDEN

İlimizi Genç kızlar liginde temsil ediyorlar

BİZİM KIZLAR LİGLERİN EN İYİLERİNDEN
2.11.2022 - 18:37
Haber Merkezi

+

2022-2023 sezonunda ilimizi Genç kızlar Basketbol liginde temsil eden Düzce Atletik  ligde yaptığı 3 maçı da kaybetti ancak basketbolcularımız liglerin en iyi istatistik ortalamalarında listeye girdi. İşte temsilcimizde istatistiklerde yer alan isimler ve kategorileri

SAYI KRALLIĞINDA 2 BASKETBOLCUMUZ

Temsilcimizde Melike Nur Gürbüz 3 maçta 56 sayı ile Genç kızlar Basketbol liginde  2. Sırada. Düzce Atletik takımından Senanur Demir 3 maçta 51 sayı ile 5. sırada, er aldı. Düzce Atletik takımının başarılı oyuncusu Melike Nur Gürbüz 3 maçta 18.67  sayı ortalaması ile yine ikinci sırada bulunurken, temsimizin bir diğer skorer oyuncusu Sanunur Demir 17.00 ortalaması ile beşinde sırada kendisine yer buldu.

ASİST

Düzce atletik takımında Melike Nur Gürbüz  3 maçta 12 asist ile ligin  en fazla asist yapan 12. Basketbolcusu. Melike aynı zamanda 3 maçta 4 asist ortalaması ile 13 sırada bulunuyor.

RİBAUNT

Melike Nur Gürbüz  3 maçta toplam 27 ribaunt ile  lig sıralamasında 12. İsim oldu. Başarılı sporcu aynı zamanda 3 maçta 9. Ribaunt ortalaması ile 14. Sırada .

TOP ÇALMA

Türkiye Basketbol Federasyonu verilerine göre Düzce Atletik takımı oyuncusu Melike Nur Gürbüz 3 maçta 13 top çaldı ve grupta 8. Sırada. Gürbüz 3 maçta 4.33 top çalma istatistiği ile 9. Sırada bulunuyor. Temsilcimizde Sena Nur Demir 3 maçta 12 top çalma istatistiğine ulaştı ve 10. Sıraya yerleşti. Genç basketbolcu 3 maçta 4.00 top çalma ortalaması ile kendisine 11. Sırada yer buldu.

SÜRE

Takımın başarılı oyuncuları Melike Nur Gürbüz 3 maçta  toplam 01.50.52 süre i ile liglerin  en fazla süre alan 2. Basketbolcusu. Meliki Nur Gürbüz süre ortalamasında yine ikinci sırada yer alıyor. Temsilcimizde Duygu Erden 3 maçta 01.41.07 süre ile liglerde en fazla süre alan 9. Basketbolcu. Duygu Erten süre ortalamasında da 10. Sırada. Düzce Atletik takımında Senanur  Demir’de 3 maçta 01.32:29 ile en fazla süre alan 20. Oyuncu.

3 SAYI

Düzce Atletik takımında Duygu Erden 3 maçta  dört 3 sayı  ile liglerin  en fazla üçlük atan 19. Basketbolcusu oldu. Genç sporcu üçlük ortalamasında liglerde 20. Sırada.

TOP KAYBI

Temsilcimizde Hatice Turan 3 maçta  toplam14 top kaybı yaptı ve liglerin en fazla top kaybeden 16. Basketbolcusu.

VERİMLİLİK PUANI

Düzce Atletik takımında Melike Nur Gürbüz 3 maçta 46 VP ile liglerin en iyi15. verililik puanına sahip. Temsilcimizde Senanur Demir’de 3 maçta 42 VP ile  Genç Kızlar Basketbol liglerin  19. İyi verimlilik puanına sahip basketbolcusu.

DÜZCE ATLETİK OYUNCU KADROSU

Azra Hatice Kaplan,Duygu Erden,Esma Çengel,Gamze Namlıtürk,Hamide Nur Gürbüz,Hatice Turan,İclal Gencer,Melike Nur Gürbüz,Melisa Çiftçi,Nisanur Al,Rümeysa Gülbahar,Senanur Demir,Sudenur Demir,Şevval Yaman.

TEKNİK KADRO

Hatun Albayrak Şengüloğlu’nun kulüp başkanı olduğu Düzce Atletik takımını Benan Özçelik çalıştırıyor. Teknik kadroda Cenget Cengiz. Mümin Çakar ve Cüneyt Korkusuz yer alıyor.

İLK YARI DÜZCE ATLETİK MAÇLARI

Çankaya Üniversitesi-Düzce Atletik.71-64

BOTAŞ-Düzce Atletik:81-72

Düzce Atletik-ÇBK Mersin Yeni şehir Belediyesi:80-83

Galatasaray-Düzce Atletik

Düzce Atletik-İzmir Ege Gelişim

İstanbul Basket Feneri-Düzce Atletik

Düzce Atletik-Hatay Büyükşehir Belediyespor


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.