Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

1.AMATÖRDE PERDE AÇILIYOR

13 takım mücadele edecek

1.AMATÖRDE PERDE AÇILIYOR
30.10.2022 - 20:10
Haber Merkezi

Düzce amatör futbolda sıra 1. Amatörde. Tek grupta 13 takımın mücadele edeceği Düzce 1. Amatörde 2022-2023 futbol sezonunda perde 5 Kasım 2022 Cumartesi günü açılıyor.

TEK GRUP

2022-2023 futbol sezonunda Düzce 1. Amatörde Hacıyakupspor, Gümüşova Belediyespor,Aziziyespor, Düzce Modern Eğitimcilerspor,Eminaçmaspor, Hamidiyespor,Öz Süt Avlayanspor,Dadalıspor, Kutluspor,Taraşspor, Ağaköyspor,Yazıpınarspor ve Sancakspor takımları mücadele edecek.

KÜME DÜŞME VE  SÜPERE YÜKSELME

1.amatörde 2022-2023 futbol sezonu tek  devreli lig usulüne göre oynanacak. Grup maçları  sonrasında birinci sırayı alan takım direkt olarak süper amatöre yükselecek. Grupta 2,3,4 ve 5. Sırayı alan takımlar tek devreli lig usulüne göre karşı karşıya gelecek ve grup birincisi olan takım Süper amatörde oynamaya hak kazanacak. 2023-2024 sezonunda Düzce 81 Yıldızspor ve Akçakocaspor takımları  1.amatöre katılmazsa play off maçlarında 2.  Ve 3.Olan takımlarda  adını süpere yazdıracak.

3 TAKIM LİGE KATILMADI

Düzce 1.amatörde mücadele etme hakkı bulunan Uluçınarspor,Dikmelispor ,Çiftlik  Gençlikspor ve Elmacıkspor  takımları lige katılmayacağına dair dilekçe verdi.

3 TAKIM SÜPERDEN GELDİ

2021-2022 futbol sezonunda Düzce süper amatörde küme düşen Aziziyespor, Hamidiyespor ve Eminaçmaspor takımları yeni sezonda 1.amatörde mücadele edecek.

HER HAFTA 1 TAKIM BAY

Birinci amatörde yeni sezonda toplam 13 takım mücadele edecek. Statü gereği  her hafta 1 takım bay olacak.

DÜZCE MERKEZ TEMSİLCİLERİ

Aziziyespor, Düzce Modern Eğitimcilerspor, Ağaköyspor,Taraşspor, Kutluspor,Hamidiyespor ve Sancakspor takımları Düzce merkezin 1.amatördeki temsilcileri.

CUMAYERİ TAKIMLARI

Yeni sezonda 1.amatörde Öz Süt Avlayanspor Cumayeri ilçemizi temsil edecek

AKÇAKOCA TAKIMI

Dadalıspor Akçakoca ilçemizin yeni sezondaki 1. Amatördeki tek temsilcisi oldu.

GÜMÜŞOVA TEMSİLCİSİ

Gümüşova Belediyespor  Gümüşova ilçemizi 2022-2023 futbol sezonunda  1.amatörde temsil edecek.

GÖLYAKA  TAKIMI

Hacıyakupspor ve Yazıpınarspor takımları Gölyaka ilçemizi yeni sezonda 1.amatörde temsil edecekler.

GEÇEN SEZON 1.AMATÖRDE NELER OLMUŞTU ?

Geride bıraktığımız 2021-2022 futbol sezonunda Düzce 1.amatörde hafızalarda kalan notlar şöyle:

A GRUBU TAKIMLARI

2021-2022 sezonunda 1.Amatör A grubunda Uluçınarspor,Taraşspor, Sancakspor, Karaçalıspor, Başakşehirspor,Hacıyakupspor, Öz Süt Avlayanspor, Dedelerspor, Kıyıköyspor takımlarının mücadele etti. Grubun şampiyonu Kıyıköyspor oldu. Bu grupta Karaçalıspor, Düzce Başakşehirspor ve Düzce Uluçınarspor takımları küme düştü. A grubunda Taraşspor ve Dedelerspor play off mücadelesi yapmaya hak kazandı. A grubunda Karaçalıspor ligden çekilmişti.

B GRUBU

B grubunda Gümüşova Belediyespor, Dikmelispor, Pırpırspor, Dadalıspor, Kuyuzüdüzüspor, Düzce Gençlerbirlispor, Çiftlik Gençlikspor , İçmelerspor, Yazıpınarspor takımları yer aldı. 2021-2022 futbol sezonunda mutla sona ulaşan Çilimli temsilcisi Pırpırspor oldu. Gruptan Kuyudüzspor ,Düzce Gençlerbirlispor ve İçmelerspor takımları küme düştü. Çiftlik Gençlikspor ve Dadalıspor play off oynamaya hak kazandı.

C GRUBU

C grubunda Koçyazıspor, Bahçeköyspor, Düzce Modern Eğitimcilerspor, Ağaköyspor, Beyköy Gençlik, Elmacıkspr ve Kutluspor takımları yer aldı.Grubun şampiyonu Koçyazıspor oldu. Ligden çekilen Saçmalıpınarpor .Evcek Yaşamspor takımları küme düştü.Küme düşen son takım Beyköy Gençlergiücüspor oldu. C grubunda Elmacıkspor ve Bahçeköyspor takımları play off grubuna yükselmeyi başardı.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.