Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İŞTE DÜZCE BAYAN FUTBOL STATÜSÜ

2. ligde mücadele edecekler

İŞTE DÜZCE BAYAN FUTBOL STATÜSÜ
5.10.2022 - 19:04
Haber Merkezi

+

Düzce Kadın futbolun statüsü TFF sitesinde  yayınlandı. Liglerin başlama tarihi ve gruplandırma ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.  2021-2022 futbol sezonunda kadınlar 3. Liginde şampiyon olarak kadınlar 2. Ligine yükselme başarısı gösteren Düzce Kadın futbolun 2022-2023 futbol sezonunda oynayacağı lig  statüsünden önemli notlar şöyle:

LİGE KATILIM

 (1) 2021-2022 sezonunda Kadınlar Süper Ligi ve Kadınlar 2.Ligi’nde mücadele eden kulüpler ile Kadınlar 3. Ligi’nde mücadele edip bir üst lige çıkma hakkı elde eden kulüplerin, bu statüde belirtilen gruplar uyarınca 2022-2023 sezonunda ilgili lig müsabakalarına katılımı zorunludur. Bununla birlikte, lige katılımı zorunlu olan kulüplerin kadın branşlarının kapatılması veya işbu Statü’de belirtilen lige katılım taahhütnamesini ibraz etmeyerek lige katılmamaları halinde bu kulüplerin TFF hesabına yatırdıkları katılım ücreti iade edilmez ve müteakip sezonlarda lige katılmak istemeleri halinde ancak TFF tarafından belirlenecek diğer şartları sağlamaları koşuluyla Kadın Liglerine en alt ligden katılabilirler.

(2) 2022-2023 sezonu sonunda Kadınlar Süper Ligi, Kadınlar 1.Ligi ve Kadınlar 2.Ligi’nde mücadele etme hakkı elde eden kulüpler, 2023-2024 sezonunda ilgili Kadın Liglerine katılmak zorundadır. Bu zorunluluğa uymayan kulüpler hakkında bir alt lige düşme cezası verilir.

 (3) 2022-2023 Sezonu Kadın Ligleri’nde yer alan kulüplerin, U17 Kızlar Türkiye Şampiyonası ile U15 ve U13 Kızlar Yerel Şampiyonalarından en az birine katılmaları zorunludur. Bu zorunluluğa uymayan Kadınlar Süper Ligi kulüplerine 100.000.TL (Yüz Bin Türk Lirası), Kadınlar 1. Ligi kulüplerine 50.000.TL (Elli Bin Türk Lirası) ve Kadınlar 2. Ligi kulüplerine 25.000.TL (Yirmi Beş Bin Türk Lirası) para cezası verilir. Kadınlar 3.Ligi kulüplerine ise lige katılım ücretleri iade edilmez.

LİGLERİN OLUŞUMU

 Kadınlar 2.Ligi: 2021-2022 sezonu Kadınlar 2. Lig sezonu sonunda ligde kalan takımlar ve Kadınlar 3. Lig play-off müsabakaları sonucunda üst lige çıkan takımlardan oluşur.

 DEPLASMAN MASRAFLARI

(1) 2022-2023 sezonu Kadınlar Süper Ligi, Kadınlar 1. Ligi ve Kadınlar 2. Ligi’ne katılan tüm takımların, Belediye veya Büyükşehir Belediye sınırları dışında oynayacakları deplasman müsabakalarına ilişkin ulaşım giderlerini karşılamak üzere karayolu ile gidilen kilometre başına 5.00 TL ödeme yapılır.

(2) Kadınlar Süper Ligi, Kadınlar 1. Ligi ve Kadınlar 2. Ligi deplasman müsabakaları için T.C karayolları ölçümlerine göre tek yönde 200 km ve üzerindeki mesafelere gidecek olan kulüplere konaklama desteği 4.000 TL olarak ödenecektir.

KADINLAR 2. LİGİ STATÜSÜ

(1)Lig grupları 6’şar takım olmak üzere 4 farklı grupta düzenlenir. Lig müsabakaları sonunda gruplarında 1. sırayı alan takımlar bir üst lige yükselme hakkını elde eder. Lig müsabakaları sonunda gruplarında 2. sırayı alan takımlar, Kadınlar 1. Ligi’ne yükselecek son takımın belirleneceği Play-Off Müsabakalarını oynar.

(2) Lig müsabakaları sonunda gruplarında 5. ve 6. sırayı alan takımlar arasında Kadınlar 3. Ligi’ne düşecek takımların belirleneceği Play-Out müsabakaları oynanır.

FUTBOLCU UYGUNLUĞU

(1) Kadın Ligleri’nde 31.12.2007 tarihi ve öncesinde doğmuş futbolcular oynayabilirler.

TEKNİK ADAM UYGUNLUĞU

Kadınlar 2. Ligi’nde mücadele eden kulüplerde en az “TFF Grassroots C” lisansına sahip bir teknik sorumlu ile birlikte ayrıca bir antrenörün bulunması zorunludur.

TEKNİK KADRO DEĞİŞMEDİ

2022-2023 futbol sezonunda Düzce kadın futbollu Ahmet Kara ve Rümeysa Kütük ikilisi çalıştıracak. 

DÜZCE KADIN FUTBOL YÖNETİMİ

Azade Ay başkanlığındaki Düzce Kadın futbol takımı yönetimi şu isimlerden oluşuyor. Meret Boşver (As başkan),Birol Aksu (Başkan Yardımcısı-muhasip),Nermin Yıldız (Başkan Yardımcısı-Genel Sekreter),Nagihan Albayrakoğlu (Başkan Yardımcısı –basın Sorumlusu),Zuhal Gürer(Başkan Yardımcısı- Sosyal İşler Sorumlusu) ,Ahmet İpek Başkan Yardımcısı-Sayman), Elvan çiçek (Başkan Yardımcısı-Basın Sorumlusu),Faruk Çakmak (Başkan Yardımcısı-Bölge Sorumlusu), Deniz Bektaş (Ulaştırma Sorumlusu),Ahmet Kara (Futbol Şube Sorumlusu),Abdullah Şahin (Sosyal İşler  sorumlusu),M.Haşmet Batur (Sosyal İşler Sorumlusu)Abdullah Dağıstanlı (Sosyal İşler  Sorumlusu),Y.Yavuz Çorman (Taraftar sorumlusu) Harun Can Şerbetçi (Medya ve Reklam Sorumlusu) Feyzullah Çavuş (Sosyal işler-Sponsor sorumlusu)

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

Ercan Güner, Nazmi Günal, Hilmi Yazgeldi, Tuncay Kanber, Ziya Keskin, Ahmet Kurtulmuş, Hayati Çaklı, Mustafa İzgi, Cüneyt Sarıgüzel, Ufuk Yahşi, Erdal Baran Aksu, Turgut Kaçan, Ayhan Güçbilek, Barış Gümüş, Sezgin Kemal, Faruk Darıyerli, Gülsevil Yazgan Çetin

DENETİM KURULU ASİL ÜYELER

Serhat Sarı, Dilara Kefeli, Rümeysa Kütük

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER

Can Vural, Bedia Taçyıldız, Hüseyin Sözen


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar