Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CAMİKEBİRSPOR 1992

Düzce futbolunda iz bıraktı

CAMİKEBİRSPOR 1992
11.09.2022 - 21:57
Haber Merkezi

VEEE BİR ZAMANLAR

Hazırlayan: Kenan Işık

Arşiv: Aykut Yılmaz

CAMİKEBİRSPOR 1992

Düzce ile ilgili her türlü bilgi, belge ve fotoğrafların yer aldığı “Eski Düzce “sitesinde Aykut Yılmaz tarafından paylaşılan bu fotoğraf karesi 1992 yılına ait.

CAMİKEBİRSPOR VE ÇELİKSPOR

1990’lı yıllarda Düzce’de amatör futbol takımın sayısı  ilimiz Bolu’nun 2 katıydı. Süper amatörün olmadığı ,amatör futbolda sadece 1. Ve ikinci amatör küme vardı. Birinci amatörde mücadele eden ve şampiyon olan takım Türkiye şampiyonasına giderdi. Camikebirspor’da 1990’lı yıllara damgasını vuran takımlarımızdan biriydi. Hafızam beni yanıltmıyorsa Camikebirspor  Çelikspor’dan sonra kurulmuş bir takımdı. Düzce’nin yetenekli futbolcularının bir araya geldiği Camikebirspor ligin ses getiren ekiplerinden biriydi.  Fotoğraf karesinde kadrodaki futbolcular ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmamış. Yorumlarda kulübün başkanının Recep Özenir olduğu belirtilmiş. İlerleyen yıllarda hem Çelikspor ve hem de Camikebirspor takımları tarihteki yerini aldı. Düzce futbolunda iz bırakan bu kulübü özlemle anıyoruz.

CEZAEVİ FUTBOL SAHASI

Bu  fotoğraf karesi şimdi İl Özel İdare binasının bulunduğu cezaevi yanındaki futbol sahasında çekilmiş. 1990’lı yıllarda amatör futbol maçlarının bir bölümü hatta büyük bir bölümü “Cezaevi sahası” olarak adlandırılan bu statta oynanıyordu. Bu alan spor kompleksi yapılması için planlanmıştı. Deprem sonrasında maalesef böyle bir yere iş merkezi yaptılar ve sonuç ortada. Cezaevi sahası belki de Düzce’nin en güzel ve önemli spor kompleksi olacaktı. Spor kompleksi yerine şehirden uzak yere “İŞ MERKEZİ” yapan dönemin ilgilileri şimdi ne düşünüyordur acaba .


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar