Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İHSAN ÇETİN SÜPER AMATÖR LİGİ BAŞLIYOR

Toplam 14 takım mücadele edecek

İHSAN ÇETİN SÜPER AMATÖR LİGİ BAŞLIYOR
9.09.2022 - 21:09
Haber Merkezi

DAMLA GAZETESİ ORADAYDI

Düzce süper amatörde 2022-2023 futbol sezonu 8 Ekim 2022 Cumartesi günü başlıyor. 2 grupta toplam 14 takımın mücadele edeceği süper lige merhum gazeteci, Düzcespor eski kulüp başkanı ve Düzce ASKF’nin ilk başkanı İhsan  Çetin’in adı verilecek.  süper amatörde statü değişmedi.

3 TAKIM LİGE KATILMADI

2022-2023 futbol sezonunda süper amatörde mücadele etme hakkı bulunan Akçakocaspor, Düzce 81 Ylıdızspor ve Kıyıköyspor takımları lige katılmamak için dilekçe verdi. Bu takımlar isterse bir sonraki sezon 1. Amatörde mücadele edebilecek.

GRUPLANDIRMA

Düzce ASKF Başkanı  Erkan Yılmaz, Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilcisi ve tertip komitesi başkanı Gökhan Karadağ, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Düzce Şubesi başkanı Zebş Murat Şhabe ve kulüp temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda süper amatörde mücadele edecek takımlar kura ile 2 grubu ayrıldı. 2021-2022 futbol sezonunda play off turunda mücadele eden  Cumayeri Belediyespor, Kaynaşlı Belediyespor, Kirazlıspor ve Gölyakaspor takımlarının seri başı olduğu gruplandırmada  A  grubunda Gölyakaspor, Cumayeri Belediyespor, Aydınpınarspor. Gümüşova Gençlikspor, Dedelerspor, Kabalakspor ve Beyköy Belediyespor, B grubunda Kirazlıspor, Kaynaşlı Belediyespor, Pırpırspor, Koçyazıspor, Yığılcaspor, Bahçeköyspor ve Beçispor takımları yer aldı.

STATÜ

2022-2023 futbol sezonunda İhsan Çetin süper amatörde gruplarında ilk 3’e giren 6 takım çift devreli play off oynayacak. Her iki gruptaki son 4 sırayı alan  4’er takımda tek devreli lig usulüne göre play aut oynayacak. Play off maçları sonrasında şampiyon olan takım direkt olarak Bölgesel Amatör Futbol liginde oynamaya  hak kazanırken, play aut grubunda son 3 sırada yer alan 3 takım birinci amatör kümeye düşecek.

TERTİP KOMİTESİ

Yeni sezonda süper amatör tertip komitesinde Kirazlıspor kulüp başkanı Cafer Şimşek ve Bahçeköyspor kulüp başkanı  Veysel Acar  yer alacak. Tertip komitesinde Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Gökhan Karadağ, TFF İl temsilci yardımcısı Serkan Erdoğan, TÜFAD temsilcisi Zebş Murat Şhabe , TFHGD temsilcisi Metin Çarıkçı,  kulüp temsilcileri Cafer  Şimşek ve Veysel Acar, ASKF temsilcisi Metin Sayar ‘dan oluşacak. 

2021-2022 SEZONUNDA SÜPER AMATÖRDE MÜCADELE EDENLER

Geçtiğimiz sezon süper amatörde mücadele eden  Gölyakaspor, Aydınpınınarspor, Gümüşova Gençlikspor, Kabalakspor, Kirazlısspor, Kaynaşlı Belediyespor, Yığılcaspor ve Beçispor takımları  2022-2023 futbol sezonunda da süper amatörün temsilcisi olacaklar.

1.AMATÖRDEN YÜKSELENLER

2021-2022 sezonunda birinci amatörde mücadele eden  ve gruplarında şampiyon olanPırpırspor, Koçyazıspor, play off grubunda ilk 2 sırayı alan Dedelerspor ve Bahçeköyspor takımları yeni sezonda süper amatörde puan mücadelesi yapacak.

BAL LİGİNDEN DÜŞTÜ

Geçtiğimiz sezon bölgesel amatör futbol liginde mücadele eden ve direkt olarak küme düşen Beyköy Belediyespor’da 2022-2023 futbol sezonunda süper amatör  temsilcisi oldu.

LİGİN BAŞLAMA TARİHİ

İhsan Çetin süper amatörde 2022-2023 futbol sezonunun ilk müsabakaları 8 Ekim 2022 Cumartesi günü oynanacak. Kulüpler bu konuda fikir birliğine vardı.

YENİ SEZONDA TEK GRUP

ASKF bürosunda yapılan  toplantıda süper amatörün statüsü ile kulüp temsilcileri görüşlerini bildirdi. Kulüp temsilcilere 2023-2024 sezonunda süper amatörün tek grup olması için onay verdi.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar