Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

STATLARIMIZA DOKUNMA ÖZLÜ

Spor tesisleri hakkında açıklama yaptı

STATLARIMIZA DOKUNMA ÖZLÜ
8.09.2022 - 22:11
Güncelleme 8.09.2022 - 22:12
Haber Merkezi

+

Spor tesisi fukarası Düzce’de  şehir merkezinde bulunan18 Temmuz şehir stadı, 18 Temmuz spor salonu, Nurettin Zafer stadı, Tenis kortunun yıkılacağı ve bunun için ölçümler yapıldığı söylentilerine  ilk tepki Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş’tan geldi. Düzce Belediye başkanı Faruk Özlü’nun her konuşmasında “Spor Şehri Düzce”  söylemlerinin aksine Düzce’de sporu bitirme noktasına geldiğini söyleyen Sezgin Aktaş  yeni tesisler yapılmadan mevcut tesislerin yıkılmaması için Düzce’nin birlik olmasını ve yıkımları durdurması gerektiğini söyledi.

İŞİN İÇİNDE RANT VAR

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün göreve geldiği günden itibaren stadı, salonu ve Nurettin Zafer stadını yıkmaya kafasına koyduğunu söyleyen Aktaş” Bir Belediye başkanı düşünün. Düzce’nin çok daha önemli sorunları varken  bütün mesaisini Düzcespor’un maçlarını oynadığı 18 Temmuz şehir stadı, neredeyse 24 saat amatör takımların antrenmanlarını ve maçlarını oynadığı Nurettin Zafer stadını, yine  takımların ve sporcuların çalışmak için mecburen sıraya girdiği Düzce 18 Temmuz spor salonunu yıkmak için harcıyor. Sayın  Özlü basına verdiği demeçlerde Düzce spor şehri olacak diyor. Sen hem spor tesislerini yenisi yapılmadan yık ,hemde spor şehri Düzce söyleminde bulun. Seçimleri sayılı aylar kala bu yıkma telaşı neden. Birileri buralardan rant mı elde edecek?. Düzcespor şampiyon olarak 2. Lige çıktı ve 5000 kişilik stadın kapasitesi dar geliyor. Sen  stadı yık, takımı 2600 kişişik yedek stat adını verdiğin yere götür. Buna akıl erdirmek mümkün değil. Kendisi bir çok defalar Düzce’ye 10-15 bin kişilik stat yapılacak, bunun için Bakanla görüştüm diyorsun. Düzce bir çok konuda olduğu gibi yine sahipsiz. Statlar, tesisler yıkılıyor milletvekillerinden ve diğer il başkanlarından, siyasilerden, sivil toplum kuruluşlarından ses yok. Düzce stadı yapılmadan stadı yakılan tek il olarak tarihe geçecek. Özlü verdiği sözleri tutsun, Düzce’ye yakışır stat yapılmadan  18 Temmuz yıkılmasın. Türkiye Değişim Partisi olarak bu konunun takipçisi olacağız. Tekrar ediyorum  Düzce artık bu konuda birlik olmalı, tesislerine sahip çıkmalı. Yenisi yapılsın, eksileri yapılsın. Sayın Faruk Özlü görevi gelir gelmez ilimizi birinci ligde temsil  Düzce Belediyespor erkek ve bayan basketbol takımını ve erkek voleybol takımını Düzce Belediyespor futbol takımını  kapattı. Şimdi Düzce’de sporu tamamen bitirmeye kararlı.”dedi.

ÇIK AÇIKLAMA YAP

Sezgin Aktaş  gazetemize verdiği özel açıklamasında “Faruk Özlü amatör spor kulüp yöneticileri ile yaptığı toplantıda Nurettin Zafer stadının yıkılmayacağını söyledi, şimdi  yıkıyor, basınla bir araya geldi Düzce’ye 10-15 bin kişilik stat yapılmadan 18 Temmuz yıkılmayacak dedi. Şıralık’a 8181 kişilik stat yapıyoruz deyip bunun görsellerini paylaştı. Şimdi Düzcespor’u 2600 kişilik stada mahkum edecek. Stat yıkılırsa bir daha kesinlikle  aynı kapasitede stat yapılmaz. Sayın Özlü spor tesisleri ile açıklama yapsın  , sessiz ve derinden iş yapmasın. “dedi.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar