Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İHSAN ÇETİN BASIN TRİBÜNÜ

Düzcespor ve basın tarihinin önemli ismi

İHSAN ÇETİN BASIN TRİBÜNÜ
28.08.2022 - 21:42
Haber Merkezi

+

Düzce basının ve Düzcespor tarihinin en önemli isimlerinden biri olan İhsan Çetin’in adı  yaşatılacak. İhsan Çetin’in vefatının ardından  gazetemiz yazarı Kenan Işık’ın gündeme getirdiği ve önerdiği “Düzce 18 Temmuz şehir stadındaki basın tribününün adı “İhsan Çetin “ basın tribünü olsun  önerisine başta Düzcespor kulüp başkanı Gökhan Kapoğlu ve Düzcespor yönetimi olmak üzere Düzce Gençlik Spor İl Müdürlüğü’den destek geldi ve basın tribününe “İhsan Çetin Basın Tribünü” tabelaları asıldı. Uzun yıllar Düzce ve Ulusal basına hizmet eden, Düzcespor’da kulüp başkanlığı ve farklı dönemlerde yöneticilik yapan İhsan Çetin adı 18 Temmuz stadında yaşatılacak. İhsan Çetin 13 Temmuz 2022 tarihinde vefat etmişti.

İHSAN ÇETİN KİMDİR ?

1950 Düzce doğumlu İhsan Çetin Düzce’nin yaşayan en eski gazeteci ve yazarlarından biri. Basın hayatına 70’li yıllarda  Düzce İleri gazetesinde başlayan İhsan Çetin daha sonra Yeni Düzce gazetesinde köşe yazarlığı ve muhabirlik yaptı.

Uzun yıllar WEB OFSET (Günaydın-Saklambaç) gazetelerin  Düzce temsilciliği görevinde bulunan İhsan Çetin  bir dönem Rotary Düzce başkanı oldu . Düzce ‘nin il olmasının ardından kurulan ASKF’nin ilk başkanı olan İhsan Çetin farklı dönemlerde Düzcespor’da yöneticilik yaptı. 2006-2007 futbol sezonunda Düzcespor kulüp başkanlığı görevinde bulunan İhsan Çetin  ayrıca Düzce Milli Eğitim Derneği, Düzce SSK hastanesi  Derneği başkanlığı yaptı.

Sosyal kişiliği ile tanınan İhsan Çetin Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Fair Play ödülene layık görüldü. Düzce Basın Birliği başkanlığı görevinde de bulunan Çetin yaklaşık 10 yıldır Düzce Damla gazetesi spor sorumlusu olarak görev yapıyordu. İrfan Karabulut ile birlikte kurdukları ÇEKA matbaasını işleten  İhsan Çetin’in 3 erkek ve 1 kız çocuğu bulunuyor.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar