Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BURHANİYESPOR DEPLASMANLI LİGDE

Düzce futbolunun önemli kulübüydü

BURHANİYESPOR DEPLASMANLI LİGDE
28.08.2022 - 21:35
Haber Merkezi

+

VEE BİR ZAMANLAR

Hazırlayan: Kenan Işık

Arşiv: Erdoğan Özcan

BURHANİYESPOR DEPLASMANLI LİGDE

 

Veee bir zamanlar köşemizde bugün  Düzce futbolunun önemli isimlerinden biri olan Düzcespor ve Akçakocaspor eski futbolcusu Erdoğan Özcan’ın arşivinde bulunan  Burhaniyespor fotoğrafı var. Uzun yıllar Düzce ve Türk futboluna önemli  isimler yetiştiren bu guzide kulübümüz maalesef kapısına kilit vurulmuş durumda. Yönetimde yaşanan sorunlar nedeniyle kapanan Burhaniyespor uzun yıllar Düzce  amatör futbolunun önde gelen ekiplerinden biriydi. Burhaniye  mahallesinin adını alan kulüp Düzce amatör küme dışında eski adıyla  deplasmanlı amatör lig, şimdiki adıyla Bölgesel Amatör Futbol liginde Düzce ilimizi temsil etmişti.

İŞTE O KADRO

Burhaniyespor 1989-1990 futbol sezonunda  Düzce 1.amatörde şampiyon olmuş ve ilimizi deplasmanlı amatör ligde temsil etme hakkını kazanmıştı. Kenan Şereflioğlu’nun çalıştırdığı Burhaniyespor o sezon ligde başarılı sonuçlar almıştı. İşte Burhaniyespor’un unutulmaz  1989-1990 sezonu kadrosu üst sıra sağdan sola. Düzcespor ve Düzce Doğsanspor eski futbolcusu Ahmet Bektaş, Düzce amatörün unutulmaz kalecesi Mustafa Dobra, Murat Erdoğan, Düzcespor ve Akçakocaspor eski futbolcusu Erdoğan Özcan, Hüseyin Kardüz, Düzce Kervanspor eski futbolcusu Avni Sağlam. Oturanlar. Sağdan sola. Düzcespor eski futbolcusu Erol Zengin, halen közde kabap işletmecisi  Cezmi Aydın, Faik, Düzce Doğsanspor ve Düzcespor eski futbolcusu  Ali Sağlam ve geçtiğimzi yıl kaybettiğimiz Düzce Doğsanspor takım kaptanı Zeki Bektaş.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar