Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İL ÖZEL İDARESİNİ CİMER'E ŞİKAYET EDECEKLER

Malzemeler dağıtılsın istiyorlar

İL ÖZEL İDARESİNİ CİMER'E ŞİKAYET EDECEKLER
28.08.2022 - 21:32
Güncelleme 29.08.2022 - 00:56
Haber Merkezi

+

Düzce amatör futbol takım yöneticileri Düzce İl Özel İdare’yi  Cumhurbaşkanlığı İletişim Sistemi( CİMER) ‘e şikayet etmeye hazırlanıyor. Amatör futbol takımlarına dağıtılmak üzere alınan  ve yaklaşık  6 aydır depoda bekleyen spor malzemelerinin dağıtılmasını beklediklerini söyleyen  amatör futbol takım yöneticileri yetkililer ile yaptıkları görüşmelerden bir sonuç alamadıklarını belirttiler.

ÇOK AZ KATKI

Yıllardır Düzce İl Özel İdaresinin Düzce sporuna diğer illerle kıyaslandığında çok aç katkı yaptığını söyleyen amatör futbol kulüp yöneticileri” Eylül ayında süper amatör başlayacak. İl Özel İdaresi deposunda tuttuğu malzemeleri kulüplere hala dağıtmadı. Bu malzemeler 6 aydır depolarda tutuluyor ve ne zaman dağıtılacağı konusunda bir açıklama yok. Biz yöneticiler olarak konuyu CİMER’e iletme kararı aldık. Zaten Düzce İl Özel idaresinin spora ve kulüplere yaptığı katkı diğer illere göre çok az. Diğer illerde İl Özel İdare takımları mevcut hatta 3. Ligde oynayan kulüpler bile var. Çevremizdeki illerde kulüplere en az maddi katkı yapan Düzce İl Özel idaresi. CİMER’e yapacağımız şikayet bizim son  çaremiz”dediler.

SÜPER AMATÖR TAKIMLARI

Yeni sezonda süper amatörde Cumayeri Belediyespor,Kirazlıspor, Gölyakaspor, Aydınpınarspor,Yığılcaspor,Düzce  81 Yıldızspyor,Gümüşova Gençlikspor,Kaynaşlı Belediyespor, Beçispor, Kabalakspor, Pırpırspor,Kıyıköyspor, Koçyazıspor, Pırpırspor ve Akçakocaspor takımları mücadele edecek.

SÜPERDEN KÜME DÜŞENLER

2021-2022 futbol sezonunda Düzce süper amatörde play aut maçları sonrasında Hamidiyespor ve Eminaçmaspor takımları küme düştü.

1.AMATÖRDEN SÜPERE ÇIKAN TAKIMLAR

2021-2022 futbol sezonunda 1.amatörde gruplarında  şampiyon olan Kıyıköyspor, Pırpırspor,Koçyazıspor ve Dedelerspor takımları  yeni sezonda süper amatörde oynayacaklar.

AKÇAKOCA VE DÜZCE 81 TAKIMLARI

2021-2022 futbol sezonunda Düzce süper amatörde şampiyon olarak Bölgesel Amatör Futbol liginde oynamaya hak kazanan Düzce 81 Yıldızspor  takımı BAL liginden çekilmişti. Bu takım isterse yeni sezonda süper amatörde oynayabilecek.  2020-2021 futbol sezonu süper amatör şampiyonu olan vve 2021-2022 futbol sezonunda Bölgesel amatör futbol liginden çekilen Akçakocaspor’ufn durumu net değil. Akçakocaspor ligden çekilirse onun yerine 2021-2022 futbol sezonunda play off grubunda Dedelerspor’un ardından 2. Olan Bahçeköyspor lige davet edilecek.

BAL LİGİNE DİREKT

Düzce süper amatörde 2022-2023 futbol sezonunda şampiyon olan takım baraj maçı oynamadan direkt olarak Bölgesel Amatör Futbol liginde oynamaya hak  kazanacak. 2022-2023 futbol sezonunda Bölgesel amatör futbol ligi hakkı bulunan Düzce 81 Yıldızspor ligden çekilmişti.

14 EKİM TARİHİNE KADAR

Amatör futbolda 2022-2023 futbol sezonu transfer dönemi 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü başladı. Amatör futbol takımlarındaki 1. Transfer dönemi 14 Ekim tarihinde sona erecek.Amatörde ara transfer dönemi  2Ocak 2023 tarihinde başlayacak ve 15 Şubat 2022 tarihinde bitecek.Amatör liglerle ilgili 2022-2023 futbol sezonuna ait amatör  futbol ligleri uygulama esasları Türkiye Futbol Federasyonu İnternet sitesinde yayınlandı.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar