Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BAYRAMCI TURNUVASI ÇOK ÖZEL

Türkiye'de tek turnuva

BAYRAMCI TURNUVASI ÇOK ÖZEL
17.08.2022 - 17:12
Güncelleme 17.08.2022 - 19:27
Haber Merkezi
1

Düzce Adige Derneği tarafından düzenlenen Bayramcı  turnuvasında şampiyonun adı Tahirağa  oldu. Finalde rakibi Şaguç takımını 3-0  yenen Tahirağa kupayı müzesine götürdü. Köylerde geleneksel olarak düzenlenen tek turnuva olan Bayramcı’da final gecesi yine ses getirdi.

TURNUVADA MÜCADELE EDEN TAKIMLAR

 

Geleneksel Bayramcı (Konaklı) turnuvasında bu yıl Kaşago,Bayramcı Köyü,Kasap Köyü, Develi Besni,Bataklı Çiftlik,Uzunmustafa, Tahirağa ve Sağuç takımları katıldı Çekilen kura sonrasında A grubunda Kaşago,Bayramcı, Kasapköyü ve Develi Besni, B grubunda Bataklı Çiftlik,Uzunmustafa, Tahirağa ve Sağuç takımları mücadele etti.  

ÜÇÜNCÜ OLDU

 

8 Takımın mücadele ettiği Bayramcı voleybol turnuvanın üçüncüsü  rakibi Uzunmustafa takımını 3-1 yenen Develi Besni takımı oldu.

YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ

Bayramcı turnuvasının yarı finalinde şaguç Develi Besni takımını 3-2 ,Tahirağa Uzunmustafa takımını 3-1 yendi ve finale adlarını yazdırdı.

TÜM  SONUÇLAR

Batıklı-Kaşago:3-0

Uzunmustafa-Develi Besni: 2-3

Şağuç-Bayramcı: 3-1

Tahirağa-Kasapköyü: 3-0

Kasapköyü-Bataklı Çiftlik: 3-2

Develi Besni-Kaşago:3-1

Uzunmustafa-Bayramcı:3-0

Şağuç-Tahirağa: 3-1

Develi Besni-Bayramcı:3-0

Kasapköyü-Kaşago:3-0

Şaguç-Kaşago:3-0

Tahirağa-Bayramcı: 3-0

Develi Besni-Kasapköyü:3-1

Uzunmustafa-Bataklı Çiftlik: 3-0

Şağuç-Develi Besni: 3-2

Tahirağa-Uzunmustafa: 3-0

Develi Besni-Uzunmustafa:3-1

Şağuç-Tahirağa:0-3

TERTİP KOMİTESİ

Düzce Adige Kültür Derneği Bayramcı Köyü Voleybol turnuvası (M.Kazım Taymaz Sezonu) Tertip komitesi şu isimlerden oluştu. Bülent Bedir, Erdal Bostancı, Kadri Aydaş,Nejat Özsoy,Samim Yavuz, Davut Yıldırım.

BU YIL 16. KEZ 

Türkiye’de köylerde geleneksel olarak düzenlenen tek voleybol turnuvası olan Bayramcı köyü (Konaklı) turnuvası bu yıl 16. Kez yapıldı. Turnuva daha önce Bataklı Çiftlik köyünde düzenleniyordu.

KAZIM TAYMAZ  ANISINA

 

Düzce Adige Kültür Derneği Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen Bayramcı Köyü Voleybol Turnuvası  Köy Çocuklarını Eğitim Derneği Başkanı TBMM Üstün Hizmet Madalyası ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ödüllü olan M. Kazım Taymaz'ın adına düzenlendi.

ÖDÜL TÖRENİ

Final maçı sonrasında şampiyon Tahirağa takımına kupasını AKP Düzce Milletvekili Fahri Çakır verdi. Turnuva ikincisi Sağuç kupasını Düzce İl Özel İadere Sekreteri  Hayri Şen’in elinden aldı. Şampiyoda üçüncü olan Develi Besni takımına kupasını Düzce Baro Başkanı Taner Çakır verdi.

GELECEK VAAT EDEN

 

Bayramcı turnuvasında gelecek vaat eden sporcu seçilen Kerem Tayhan ödülü  Düzce Adige Gençlik Komisyonu başkanı Hayrettin Aydın tarafından verildi.

DAVUT YILDIRIM ÖZEL ÖDÜL ALDI

 

Yıllardır turnuvanın yapılmasında önemli rol oynayan voleybol hakemi Davut Yıldırım’a turnuva sonrasında katkılarından dolayı özel ödül verildi.

 

GECEYE KATILANLAR

 

Önceki yıllarda olduğu gibi turnuvanın finaline özellikle bayan seyirciler büyük ilgi gösterdi. Turnuvanın bulunduğu alan tamamen doldu. Geceye ayrıca Düzce AKP Milletvekili Fahri Çakır, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, CHP İl Başkanı Semih Cemşit, İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Barosu Başkanı Taner Çakır, İl Özel İdare Sekreteri Hayri Şen ve emekli  Tuğgeneral  Atilla Gökasaoğlu’da  katıldı.

BASIN İLGİ GÖSTERMEDİ

Düzce Basını önceki turnuvalarda olduğu gibi yine Bayramcı turnuvasına ilgi göstermedi. Düzce Damla turnuvadaki maçları takip eden, haber yapan ve final gecesine katılan tek  basın kuruluşu oldu.

SUNUCU

 

Final maçının ardından programın sunuculuğunu Elif Kartal yaptı. Elif Kartal adına turnuvanın düzenlendiği Kazım Taymaz hakkında kısa bilgiler verdi, ödül törenini başarı ile sundu.

DÜZCE BÖLGESİ HAKEMLERİ

Turnuvanın maçlarını Düzce bölgesi  voleybol hakemleri yönetti. Türkiye Voleybol Federasyonu İl Temsilcisi Erdal Bostancıoğlu’de turnuvanın tamamına takip etti. Düzce’li eski voleybolcular da turnuvanın maçlarını izledi.

YÖRESEL OYUNLAR OYNANDI

Final maçı ve ödül töreninin ardından seyirciler yöresel oyunları ile geceye renk kattılar. Abhaz müzikleri ile  figürlerini sergileyen  izleyiciler doyasıya eğlendi.

KATKI VERENLER

Düzce Adige Derneği tarafından tertip edilen turnuvaya reklamları ile Çakmakçı Market, Real Isı, Acaroğlu Catering, Cihat Hamburger, Canbulat Emlak, Lizay Kuyumculuk, MSBM, İşleyen Isı, Mars Teknik, Sena Su arıtma, Safe Peynircilik, Nokta eğitim katkı sağladı.

2019 ŞAMPİYONU KÜÇÜKAHMETLER OLDU

Son olarak 2019 yılında düzenlenen Bayramcı voleybol turnuvasının şampiyonu finalde rakibi Tahirağaspor’u 3-2 yenen Küçükahmetler takımı olmuştu. 2019 yılında yapılan turnuvaya Küçükahmetler,Esenli, Kestane Köye Gençlik,Tahirağaspor, develi Besnispor,Bataklı Çiftlik, Say Petrol,Uzun Mustafa ve Bal arısı takımları  katılmıştı. Son turnuvada elde edilen gelirlerin büyük bir bölümü Esmahanım ve Divaver köyünde meydana gelen sel felaketinde mağdur olanlara verilmişti.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Hakan Jan
    Hakan Jan
    17.08.2022 21:44

    Aile ortamında, nezih bir turnuva , emeği geçen tüm taraflara sonsuz teşekürler

Resmi İlanlar