Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE KADIN FUTBOL STATÜSÜ TAMAM

2. ligde oynayacaklar

DÜZCE KADIN FUTBOL STATÜSÜ TAMAM
14.08.2022 - 21:37
Haber Merkezi

Türkiye Futbol Federasyonu 2022-2023 futbol sezonunda kadın liglerinde uygulanacak statüyü açıkladı. Yeni sezonda ilimizi Kadınlar 2. Futbol liginde temsil edecek olan Düzce Kadın futbolun rakipleri de önümüzdeki günlerde belli olacak.

TAKIMIMIZ ÇALIŞIYOR

2021-2022 futbol sezonunda Kadınlar 3. Futbol liginde şampiyon olarak Kadınlar 2. Ligine yükselme başarısı gösteren temsilcimizde yeni sezon hazırlıkları antrenörler Ahmet Kara ve Rümeysa Kütük nezaretinde hız kesmeden devam ediyor. Temsilcimiz lig öncesinde Akçakoca’da kısa süreli kampa girmişti.

STÜTÜDEN NOTLAR

KADINLAR 2.LİGİ:

2021-2022 sezonu Kadınlar 2. Ligi normal sezon müsabakaları sonucu play off müsabakaları oynama hakkı kazanamayan 16 takım, Kadınlar 3.Ligi play off müsabakaları sonucu üst lige çıkma hakkı kazanan 8 takımın katılımları ile birlikte 24 takım ile oynanacaktır. · Lig grupları 6’şar takım olmak üzere 4 farklı grupta çift devre lig usulü şeklinde düzenlenecektir. Lig müsabakaları sonunda gruplarında 1. sırayı alan takımlar bir üst lige yükselme hakkını elde edecek. Lig müsabakaları sonunda gruplarında 2. sırayı alan takımlar, Kadınlar 1.Ligine yükselecek son takımın belirleneceği Play-Off Müsabakaları oynayacaklardır. Lig müsabakaları sonunda gruplarında 5. ve 6 sırayı alan takımlar, Kadınlar 3.Ligine düşecek 4 takımın belirleneceği Play-Out Müsabakaları oynarlar.

TRANSFER İŞLEMLERİ:

18 - 25 yaş aralığındaki kadın futbolcuların transferlerinde; eski kulübüne 22.500.-TL katkı payı bedeli ödenir. Milli futbolcuların transferlerinde ise futbolcunun eski kulübüne 60.000.-TL katkı payı bedeli ödenir. 26 - 30 yaş aralığındaki kadın futbolcuların transferlerinde; eski kulübüne 15.000.-TL katkı payı bedeli ödenir. Milli futbolcuların transferlerinde ise futbolcunun eski kulübüne 37.500.-TL katkı payı bedeli ödenir. 30 yaşın üzerindeki futbolcular muvafakatname aranmaksızın bedelsiz olarak transfer yapabilirler.

TEKNİK ADAM UYGUNLUĞU

Kadınlar 2. Ligi’nde görev alacak olan teknik sorumluların en az “TFF Grassroots C” lisansına sahip olmaları zorunludur. U13 ve U15 Kızlar Yerel Şampiyonaları ile U17 Kızlar Türkiye Şampiyonası yaş grupları için en az TFF Grassroots C lisansa sahip bir teknik sorumlu bulundurmak zorundadırlar.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar