Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

VEE BİR ZAMANLAR (ATİLLA GÜZELOSMAN MENİSKÜS AMELİYATI OLDU)

Düzcespor'un unutulmaz futbolcusu

VEE BİR ZAMANLAR (ATİLLA GÜZELOSMAN MENİSKÜS AMELİYATI OLDU)
6.08.2022 - 20:47
Haber Merkezi

+

VEE BİR ZAMANLAR

Hazırlayan: Kenan Işık

Arşiv: Ali Beşer

ATİLLA GÜZELOSMAN MENİSKÜS AMELİYATI OLDU

Yaşları bizim gibi 60 ve daha üstü olanlar  Atilla Güzelosman gibi bir sol açığı izleme şansına sahip oldu. Tekirdağspor’dan Turgay Kartaldoğan ile birlikte Düzcespor’a transfer olan Atilla Güzelosman  bana göre Düzcespor tarihinin en yetenekli ve önemli sol açıklarından  biri. Milimetrik pasları, kornerden direkt olarak attığı goller ve çizgide rakiplerini öldürücü çalımları ile Atilla Güzelosman bugün çok rahatlıkla süper ligde oynar. Meziyetlerinden bazılarını anlatabildiğim Atilla Güzelosman ile ilgili  Ali Beşer imzalı Hürriyet Gazetesinde 1980’li yıllarda yayınlanan bu haberde Güzelosman’ın menüsküs ameliyata olduğu ve iyileştiği yazılıyor. O yıllarda menüsküs olan futbolcuların bir çoğu futbolu bırakmak zorunda kalıyordu. İzmit SSK Hastanesinde  ameliyat olan Güzelosman ile ilgili ayrıntılar gazete kupüründe mevcut. Nice sağlıklı yıllara Atilla Güzelosman

ATİLLA GÜZELOSMAN KİMDİR ?

1959  İstanbul doğumlu Atilla Güzelosman futbola İstanbul Kadırgaspor’da başladı. Sol açık mevkiinde oynayan Güzelosman sırasıyla  kadırgaspor, Muhafızgü, Gedikpaşaspor,  Tekirdağpor, Düzcespor ( 4 sezon 1980-1981-1981-1982-1983-1995-1996 ) Erdemir Ereğlispor , İstanbul Yücespor takımlarında forma gidi. Anne tarafından Düzce’li olan Güzelosman’a taraftarlar “TİPİTİP” lakabı takmıştı. Atilla Güzelosman farklı  dönemlerde Düzcespor’da antrenörlük yaptı. Güzelosman  Fenerbahçe eski Kulüp Başkanı Azizldırım’ın bacanağı ve Düzce’den evlİ.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.