Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BAYRAMCI TURNUVASINDA 2. HAFTA

BAYRAMCI TURNUVASINDA 2. HAFTA
26.07.2022 - 19:11
Güncelleme 26.07.2022 - 19:16
Haber Merkezi

+

Bayramcı turnuvasında 2. Hafta maçları devam ediyodr. Türkiye’de köylerde geleneksel olarak devam eden tek turnuva olan Bayramcı’da heyecan yüksek.

8 TAKIM MÜCADELE EDİYOR

Geleneksel Bayramcı (Konaklı) turnuvasında bu yıl Kaşago,Bayramcı Köyü,Kasap Köyü, Develi Besni,Bataklı Çiftlik,Uzunmustafa, Tahirağa ve Sağuç takımları katılıyor. Çekilen kura sonrasında A grubunda Kaşago,Bayramcı, Kasapköyü ve Develi Besni, B grubunda Bataklı Çiftlik,Uzunmustafa, Tahirağa ve Sağuç takımları mücadele ediyor.  

İŞTE KOMİTE

Düzce Adige Kültür Derneği Bayramcı Köyü Voleybol turnuvası (M.Kazım Taymaz Sezonu) Tertip komitesi şu isimlerden oluşuyor. Bülent Bedir, Erdal Bostancı, Kadri Aydaş,Nejat Özsoy,Samim Yavuz, Davut Yıldırım.

HAFTAN MAÇLARI

Turnuvada 27 Temmuz 2022 Çarşamba günü saat 20.30’da Tahirağa-Kasapköyü, saat 22.00’de Sağuç-Bayramcı,, 28 Temmuz 2022 Perşembe günü saat 20.30’da Kaşago-Develi Besni, 22.00’de Kasapköyü-Bataklı Çiftlik , 29 Temmuz 2022 Cuma günü saat 20.30’da Uzunmustafa -Bayramcı, saat 22.00’de Tahirağa-Şağuç  maçları oynanacak.

TARİHLER

Bayramcı köyü turnuvası 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü başladı. Turnuvada grup maçları 4 Ağustos 2022 tarihinde sona erecek. Turnuvanın final maçı14 Ağustos 2022 Pazar günü oynanacak.

GENELEKSEL

Türkiye’de köylerde geleneksel olarak düzenlenen tek voleybol turnuvası olan Bayramcı köyü (Konaklı) turnuvası bu yıl 16. Kez yapılıyor. Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından desteklenen turnuvada maçları Düzce bölgesi voleybol hakemleri yönetiyor.

KAZIM TAYMAZ  ANISINA

Düzce Adige Kültür Derneği Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen Bayramcı Köyü Voleybol Turnuvası  Köy Çocuklarını Eğitim Derneği Başkanı TBMM Üstün Hizmet Madalyası ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ödüllü olan M. Kazım Taymaz'ın anısına organize ediliyor.

FİNAL MAÇINA ÖZEL MİSAFİR

Bu yıl 16. Kez düzenlenen turnuvanın final  maçını Ürdün'den bir misafir ekip  gelecek ve bu takımla  dostluk maçı oynanacak. Tertip komitesi tüm voleybolseverleri Bayramcı Köyü'ne bekliyor.

SON ŞAMPİYON KÜÇÜKAHMETLER

Son olarak 2019 yılında düzenlenen Bayramcı voleybol turnuvasının şampiyonu finalde rakibi Tahirağaspor’u 3-2 yenen Küçükahmetler takımı olmuştu. 2019 yılında yapılan turnuvaya Küçükahmetler,Esenli, Kestane Köye Gençlik,Tahirağaspor, develi Besnispor,Bataklı Çiftlik, Say Petrol,Uzun Mustafa ve Bal arısı takımları  katılmıştı. Son turnuvada elde edilen gelirlerin büyük bir bölümü Esmahanım ve Divaver köyünde meydana gelen sel felaketinde mağdur olanlara verilmişti.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar