Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HALTERDE 4 MADALYA DAHA

3 halterci Thom barajını aştı

HALTERDE 4 MADALYA DAHA
26.06.2022 - 19:03
Haber Merkezi

Halterde 4 madalya daha kazandık. Son yıllarda gerek kulüpler ve gerekse bireyselde en fazla madalya kazandığımız spor branşlarının başında gelen halterde Bartın ilinde düzenlenen yıldızlar Türkiye şampiyonasında Düzce’li halterciler 4 madalya kazandı ve tohm barajını aştı.

İŞTE HALTERCİLERİMİZ

Bartın ilinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Halter Şampiyonasında U15 kategorisinde 40kg. Şevval İnce ikinci, U17 bayanlar kategorisinde 40 kg. Melek Şahin ikinci, U15 erkekler kategorisinde 67 kg. Muhammet Ali Arslan üçüncü ,U15 erkeklerde +100 kg. Utku Topçu üçüncü oldu ve kürsüye çıkma başarısı gösterdi.

TOHM BARAJINI AŞANLAR

Türkiye şampiyonasında Melek Şahin, Ervanur Eren, Aleyna Delici Tohm barajını aştı.

TEŞEKKÜR MESAJI VAR

Türkiye Halter Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Servet Türkel sosyal medya hesabından antrenörler Yasin Aydın, Dilek Demirdelen ve Bünyamin Durmaz’a, Gençlik Spor İl Müdürü İsa Yazıcı’ya, Spor Hizmetleri müdürü Gülay Ercan’a, Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’na ve Konsopa Spor kulübü başkanı Betül Aydın’a teşekkür  etti.

THOM BARAJI NEDİR İ?

Dünyanın en büyük spor organizasyonu olan olimpiyatlarda yarışacak geleceğin şampiyon sporcularının yetiştiği Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) Projesi’nde yer alan sporcuların eğitimlerini sorunsuz şekilde sürdürebilmesi için titiz bir çalışma programı yürütülüyor. Sporcu eğitim programları; sportif eğitim, kültürel ve sosyal faaliyetler olmak üzere akademik danışmanların görüşü alınarak hazırlanıyor. Projeye dahil olan sporcuların eğitimlerini aksatmamak amacıyla geldikleri illerden okul nakilleri gerçekleştirilirken, eğitim giderleri de merkezler tarafından karşılanıyor. Sportif eğitimler, sporcuların öğretim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde düzenlenip uygulanıyor.
Üniversiteli sporcuların ise Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde, bağlı bulundukları üniversitelerden merkezlerin bulunduğu ildeki üniversitelere nakilleri yapılabiliyor.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar