Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

FİLEDE İLK RAKİP SAFRANBOLU

Hedef 2. lig

FİLEDE İLK RAKİP SAFRANBOLU
20.06.2022 - 20:40
Güncelleme 20.06.2022 - 22:36
Haber Merkezi

Düzce Voleybol  Salı günü  maç başı . 2021-2022 sezonunda Düzce’de oynanan kadınlar Bölgesel Basketbol ligi 1. Etap maçlarında grup birincisi olan Düzce voleybol  21-23 Haziran 2021 tarihlerinde Bolu ilinde oynanacak olan Final grubunda  Kadınlar 2. Voleybol ligine yükselmek istiyor.

İŞTE MAÇLARIMIZ

21 HAZİRAN 2022 SALI: SAAT 14.00

Düzce Voleybol-Karabük 1870 Safranbolu Belediyesi

22 HAZİRAN 2022 ÇARŞAMBA :SAAT 14.00

Düzce Voleybol-Eskişehir DSİ Bentspor

23 HAZİRAN 2022 PERŞEMBE : SAAT 13.00

Düzce Voleybol-Sakarya Adaspor

TAKIM HAZIR

 Hedeflerinin 2. Lig olduğunu  söyleyen  Düzce voleybol antrenörlerinden Hamit Sakal  rakiplerinin güçlü olduğunu belirterek” Biz hedefimizi 2. Lig olarak belirledik. Bolu’da oynanacak olan grup maçlarında güçlü rakiplerle karşılaşacağız. Çok iyi bir hazırlık devreyi geçiriyoruz. Hedefimiz 2. Lig.Bizlere destek olan kişi ve kurumlara kulübümüz adına  teşekkür ediyorumdedi.

ZORLU TAKIMLAR

Temsilcimiz  Bolu spor salonunda oynanacak olan  final grubu maçlarında Eskişehir DSİ Bentspor,Karabük 1870 Safranbolu Belediyesi ve Sakarya Adaspor takımları ile 3 önemli karşılaşma oynayacak.

STATÜ

Final grubu maçlarında grup birincisi olan  takımlar direkt olarak 2022-2023 sezonunda Kadınlar 2. Voleybol liginde oynamaya hak kazanacaklar.

DÜZCE VOLEYBOL

Düzce Grubu şampiyonu Düzce Voleybol oyuncu ve teknik kadrosu şu isimlerden oluşuyor. Sude Naz Yılmaz,Zehra Yılmaz,Seza Demir,Zülal Ersoy,Miray Yılmaz,Yelda Güney,Sıla Yaren Kösemen,Ebrar Garip,Z.Nisa Keser,Selin Üzüm,Tuğça Arslan,Yağmur Demirhan,Büra Bütün,Berra Gürol, Rümeysa Kütük,Bürde Arslan, Kübra Kalmukoğlu

ANTRENÖR. Levent Görün-Hamit Sakal

DÜZCE’DE OYNANAN GRUP MAÇLARINDA TÜM SONUÇLAR

DÜZCE VOLEYBOL- GÖLYAKASPOR  : 3-0

MARATON GENÇLİK-DÜZCE 1907 : 3-1

DÜZCE VOLEYBOL-DÜZCE 1907 :3-0

MARATON GENÇLİK-GÖLYAKASPOR:3-1

DÜZCE VOLEYBOL-MARATON GENÇLİK:3-0

GÖLYAKASPOR-DÜZCE 1907:0-3

İŞTE FEDERASYON  AÇIKLAMASI

2021-2022 VOLEYBOL SEZONU BÜYÜKLER BÖLGESEL LİG FİNAL TALİMATI (KADIN-ERKEK)

1) Grup maçları sonunda Kadınlarda 40, Erkeklerde 30 takım (Grup 1.leri) Finale yükselmiştir. Final Müsabakaları: 21-22-23 Haziran 2022 tarihinde (Tarafsız illerde); KADINLAR: AKSARAY – ANKARA – AYDIN – BOLU – ÇANAKKALE – GİRESUN – İSTANBUL – KÜTAHYA – MARDİN – OSMANİYE illerinde; ERKEKLER: ADANA – AMASYA – ANKARA – AYDIN – GAZİANTEP – ISPARTA – İSTANBUL – İSTANBUL – MUŞ illerinde yapılacaktır.

 2) Teknik toplantı ve Kura çekimi 20 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 18:00’da yapılacaktır. Müsabakalarında Covid-19 pozitif vakaları ve/veya karantina süreçleri sebebiyle müsabaka ertelemesi yapılmayacaktır. Müsabakaya çıkmayan takım (3-0 Hükmen) mağlup sayılacaktır

. 3) Takımlara final maçlarında kişi başı günlük 50 TL Katkı Bedeli ödenecektir. ÖRNEK: 3 günlük turnuva oynayacak bir takım; 50 TL X 4 GÜN X 16 kişi = 3.200 TL ödenir.

4) Final Grup Maçları Sonunda Gruplarında 1. Olan Takımlar 2. Lige Terfi Edeceklerdir. 2. Lige Katılım Bedeli 5000 TL’dir. 2. Lige terfi eden takımlar arasından, 2022-2023 sezonu 2. Ligine katılmayan takım/takımlar olması halinde, Final gruplarında birinci olamayan takımlar Federasyona dilekçe ile başvurdukları takdirde derece sırasına göre Federasyon Yönetim Kurulunca belirlenecek kriterlere göre 2. Lige takım/takımlar davet edilir. Katılım Bedeli 10.000 TL’dir

. 5) Puanlama Sistemi: (TVF Yarışma Talimatı) A) Bu sistemde, önceden belirlenmiş fikstüre göre, kulüp takımlarına puan esasına göre birbirleri ile seri müsabakalar yaptırılır. 3 – 0 ve 3 – 1 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (3) puan, 3 – 2 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (2) puan, 2 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (1) puan, 1 – 3 ve 0 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (0) puan verilir. Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (3) puan eklenir. Setler 25-0, 25-0, 25-0 olarak tescil edilir. Bir veya birden fazla takımın katıldığı müsabakalarda sıralama şu şekilde belirlenir: • Kazanılmış Maç Sayısı (galibiyet sayısı) fazla olan takım üst sırada yer alır. Kazanılmış maç sayısının (galibiyet sayısı) eşitliği halinde, sıralama; kazanılan toplam puana göre belirlenir. • Kazanılan toplam puana göre eşitliğin bozulmaması halinde; sıralama set averajına göre belirlenir. Set averajı hesaplanırken takımların müsabakalar sonunda aldıkları setlerin toplamı, verdikleri setlerin toplamına bölünür. Sıralama, set averajı büyük olan takım üst sırada yer alacak şekilde yapılır. • Eşitliğin set averajına göre de devam etmesi halinde; sayı averajına bakılır. Eşitliği devam eden takımların yaptıkları tüm müsabakalar sonunda aldıkları sayıların toplamı, verdikleri sayıların toplamına bölünür. Takımlar, çıkan sayının (sayı averajı) büyüklüğüne göre yukarıdan aşağıya sıralanır. • Eşitlik yine de bozulmamışsa bu durumdaki takımların kendi aralarında yaptıkları müsabakalarda kazanılmış maç, puan, set ve sayı averajına sıra ile başvurularak sıralama belirlenir

. 6) Bölgesel Ligin Voleybolun Altyapısına yönelik bir lig olma özelliğini kaybetmemesi için tedbir olarak bu liglerdeki takımlar kadrosunda ay-gün hesabına bakılmaksızın 35 Yaşından Gün Almış En Fazla 2 Sporcuya Lisans çıkartabileceklerdir. (1986-85-84…)

7) Kıyafetler, TVF Yarışma Talimatının 21. maddesine uygun olmalıdır.

 8) Müsabakalar Mikasa V200W marka toplarla oynanacaktır.

 9) Müsabakalarda 2 çizgi hakemi görevlendirilecektir.

10) Baş Antrenörler en az 2.Kademe, Yardımcı Antrenörler en az 1.Kademe Antrenör belgesine sahip olmalıdır. 2021-2022 sezonu vizesini yaptırmayan ve antrenörü olmayan takımlar sahaya çıkamayacaktır. *Antrenör aynı zamanda sporcu olarak listede yer alamaz ve sporcu olarak sahaya çıkamaz. (Antrenörler lisanslarını maç esnasında sorulduğu zaman gözlemciye göstermek zorundadırlar.)

11) Takımlar her maça 14 kişilik oyuncu listesi ile çıkabilirler. (Sporcu lisansları İl Müdürlüğünce çıkartılacaktır.) Oyuncu lisansları ve vizeli antrenör lisansları her maçta gözlemciye sunulacaktır.

 12) İl Müdürlüğünce görevlendirilecek maksimum 9 GSB personeli, İl Temsilcisi, Saha Müdürü ve sağlık memuru toplam 12 kişiye ödeme yapılır. Ücret Genelgesinin 3 sayılı tablosunda yer alan gösterge rakamları ve seans hesabına göre hesaplama yapılır. GSB personeli, İl Temsilcisi ve Saha Müdürü normal seans göstergesinden %50 artırımlı görev ücreti alır


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar