Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzce Basket ilimizi temsil edecek

Şampiyon oldular

Düzce Basket ilimizi temsil edecek
6.06.2022 - 15:49
Haber Merkezi

Düzce ilini Düzce Basket takımı temsil edecek. Gençlik Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Sokaklar Bizim Kupalar Bizim projesinin ilk etabınında 3x3 Erkekler Bahçeşehir spor komleksinde yapılan turnuvada   Düzce Basket spor kulübü şampiyon oldu ve ilimizi Türkiye şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.

İŞTE DERECEYE GİREN TAKIMLAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın sporu toplumun her kesimine yaymak, gençlerin beden ve ruh sağlıklarını geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği “Sokaklar Bizim” projesi kapsamında Düzce’de 3X3 Basketbol Turnuvası düzenlendi. Düzce Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen turnuvaya 10 takım ve 50 genç sporcu katıldı.

Üç asil, bir yedek oyuncudan oluşan ve FİBA 3x3 kurallarının geçerli olduğu turnuva büyük heyecana sahne oldu. Turnuvada grup aşamalarını geçen takımlar üst tur eşleşmelerinde eleme usulüyle mücadeleler verdi. Zorlu maçların ardından rakiplerini geride bırakan Kadınlar Kategorisinde Düzce Gençlik 2 Spor Kulübü birinci, Düzce Gençlik 1 Spor Kulübü ikinci olurken erkekler kategorisinde Düzce Basketbol birinci, Su Damlası ikinci ve 1907 Basketbol üçüncü oldu.

PROJENİN AMAÇI

Gençlik ve Spor Bakanlığının 10.000 Pota projesi kapsamında gençlere spor yapma imkanı sunarak aralarında etkili bir spor iletişimi sağlamak, daha önce turnuva atmosferi yaşamamış genç bireylere turnuva tecrübesi yaşatmak, sporun ahlaki ve kültürel birleştirici gücü vasıtasıyla Türkiye’nin her köşesinde yaşayan gençlerin sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla Yurt Genelinde Sokaklar Bizim Kupalar Bizim 3×3 Basketbol Gençlik Kupası düzenlendi.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.