Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzcespor'da yine ceza geliyor

Para cezası gelecek

Düzcespor'da yine ceza geliyor
18.04.2022 - 21:39
Haber Merkezi

Düzcespor’a bir kez daha para cezası gelecek. Son lig maçında 52 Orduspor ile 1-1 berabere kalan Düzcespor’da 7 futbolcunun sarı kart görmesi nedeniyle TFF Profesyonel Disiplin Kurulu Düzcespor’a takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle para cezası verecek.

SARI KART GÖREN FUTBOLCULAR

Kırmızı lacivertlilerde 52 Orduspor maçında Ersin Aydın, Emre Bekir, Semih Üstün, Murat Gürbüzerol, Oğuzhan Erdoğan, Alperen Özşahin ve Muhammet Enes Erdem sarı kart görmüştü.

2 FUTBOLCU CEZALI DURUMA DÜŞTÜ

Düzcespor’da 52 Ordu maçında Alperin Özşahin ve Emre Bekir 4. Sarı kartlarını gördü ve cezalı duruma düştü.

MADDE 40 – TAKIM HALİNDE SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKET

(1) Aşağıda belirtilen hususlar, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketlerdir:

 a) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında takımın en az altı futbolcusunun hakem tarafından sarı veya kırmızı kartla cezalandırılması,

b) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında takımın en az üç futbolcusunun hakem tarafından müsabakadan ihraç edilmesi,

c) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında, birden fazla futbolcunun veya görevlinin birlikte hareket ederek bir müsabaka görevlisine hakaret etmesi, kararlarına karşı sportmenliğe aykırı şekilde itiraz ederek karşı çıkması, baskı kurmaya çalışması, tehdit etmesi, söz konusu kişiye karşı güç kullanması.

 (2) Yukarıdaki fıkranın (a) ve (b) bentlerinde belirtilen şekilde takım halinde sportmenliğe aykırı hareket edilmesi halinde Süper Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 1.500.- TL, kırmızı kart için 3.000.-TL; 1. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 750.-TL, kırmızı kart için 1.500.-TL; 2. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 350.-TL, kırmızı kart için 750.- TL; 3. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 200.- TL, kırmızı kart için 400.-TL para cezası verilir. (3) Yukarıdaki fıkranın (c) bendinde belirtilen şekilde takım halinde sportmenliğe aykırı hareket edilmesi halinde ise, kulüplere kendi lig kategorilerinde altı sarı kart görülmesi halinde verilen miktarlarda para cezası verilir.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar