Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzcespor'u saha içinde izlemek istiyorlar

Bu seslere kulak verin

Düzcespor'u saha içinde izlemek istiyorlar
18.04.2022 - 14:40
Haber Merkezi

Düzcespor engelli taraftarları kırmızı lacivertlilerin maçlarını saha içinde  daha önce kendileri için yapılan yerde izlemek istiyor. Düzcespor maçlarını kapalı tribün girişinde izlemek zorunda kalan taraftarlar stat içinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından önceki yıllarda yaptırılan kulübede maçlarını izlemek ve takımı desteklemek istiyor. Sosyal medyayı çok iyi kullanan, sanata ve özellikle tiyatroya özel ilgisi ile tanınan Halil Taşkın Yılmaz  sosyal medya hesabından Düzcespor yönetimine,ve ilgilileri konu ile ilgili düşüncelerini aktardı.

DÜZCESPOR’U  BİZE AİT YERDEN İZLEMEK İSTİYORUZ

Ben de Selim abiden bu fotoğrafı isteyecektim; kendisi paylaşmış madem, hemen araklayıp üzerine birkaç kelam etmek isterim. Bildiğiniz üzere dün Koca Çınar DÜZCESPOR’un maçına gitmiştim, bu benim için sezonun ilk maçıydı.

Önceki sezonlarda iç saha maçlarına daha sık giderdim, özellikle BAL liginden 3. Lige çıktığımız sezon içerdeki bütün maçları saha kenarından, takımla birlikte takip etmiştim.

Sonra takım 3. lige çıktı, ben maçları yine aynı yerden izledim uzun bir süre; sonra her ne olduysa, yanlış hatırlamıyorsam 2 sene önce “engelli tribünü” diye bir yer icat ettiler.

Şükür ki ben kimsenin yardımı olmadan oraya çıkıp inebiliyordum, fakat özel gereksinimli diğer bireyler için en az iki kişinin yardımı gerekiyordu; neden insanların seyir zevki zorlaştırılsın ki? Hem önümüzdeki parmaklıklardan ve görevlilerden fırsat bulup sahayı görebilirsek maçı izleyebiliyorduk.

Neyse işte, çok uzun bir süre sonra dün yeniden maça gittiğimde çok daha farklı bir yer gösterdiler ve orası engelli tribünü dedikleri yerden çok daha kötüydü.

Beni tanıyanlar tahmin edecektir ki ben, bana gösterilen o yeri asla kabul etmedim; ya maçı izlemeden geri dönecektim, ya da alışkın olduğum yerde, saha kenarında, akla ve mantığa da uygun olarak “önümde hiçbir engel bulunmadan” maçı takip edecektim.

Selim abiye bunu söyledim. Kendisi de sağ olsun maçın gözlemcileri ile konuşup saha kenarına geçiş kapısını açtı.

Şimdi gelelim en civcivli noktaya! 😊Kapılar açıldıktan sonra, benimle birlikte 7 tekerlekli sandalye kullanıcısı daha alındı içeri; özellikle de en son ben girdim, bu hareketim sizin için bi’şey ifade eder mi bilmiyorum ama sitem doluyum.

Ben orada, bana gösterilen yere razı olsam, itiraz etmesem, çok afedersiniz ama Bk. gibi bir yerden izleyecektik maçı.

Arkadaşların hiçbirisini tanımam etmem, fakat şunu bilmelerini istiyorum ki çok yorgunum; her şeyin kavgasını ben vermek zorunda kalmak istemiyorum artık!

Sezon boyunca bütün iç saha maçlarına gittiğiniz halde, kendinize o berbat yeri nasıl reva gördünüz benim aklım almıyor!

Her biriniz, eminimki benden çok daha zeki, tecrübeli ve potansiyellisiniz; neden sesinizi çıkarmıyorsunuz?

Lütfen artık biraz hareket!

YILDIM.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar