Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzcespor'a beklenen ceza

Disiplin Kuruluna gönderildi

Düzcespor'a beklenen ceza
31.03.2022 - 21:32
Haber Merkezi

Düzcespor’a beklenen ceza. Son lig maçında Şile Yıldızspor’u 2-0 yenerek liderliğini devam ettiren Düzcespor TFF Hukuk  Müşavirliği tarafından  takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle TFF Disiplin Kuruluna gönderildi. Disiplin kurulu Şile maçında 6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle  temsilcimize toplam 1.800 tl para cezası verecek.

ŞİLE YILDIZ MAÇINDA SARI KART GÖREN FUTBOLCULAR

Düzcespor’da Şile Yıldızspor maçında Dede Çelik,Ersin Aydın,Samet Eker, Emre Bekir,Mikail Koçak ve Alperen Özşahin sırı kart görmüştü.

 MADDE 40 – TAKIM HALİNDE SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKET

(1) Aşağıda belirtilen hususlar, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketlerdir:

 a) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında takımın en az altı futbolcusunun hakem tarafından sarı veya kırmızı kartla cezalandırılması,

b) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında takımın en az üç futbolcusunun hakem tarafından müsabakadan ihraç edilmesi,

c) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında, birden fazla futbolcunun veya görevlinin birlikte hareket ederek bir müsabaka görevlisine hakaret etmesi, kararlarına karşı sportmenliğe aykırı şekilde itiraz ederek karşı çıkması, baskı kurmaya çalışması, tehdit etmesi, söz konusu kişiye karşı güç kullanması.

 (2) Yukarıdaki fıkranın (a) ve (b) bentlerinde belirtilen şekilde takım halinde sportmenliğe aykırı hareket edilmesi halinde Süper Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 1.500.- TL, kırmızı kart için 3.000.-TL; 1. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 750.-TL, kırmızı kart için 1.500.-TL; 2. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 350.-TL, kırmızı kart için 750.- TL; 3. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 200.- TL, kırmızı kart için 400.-TL para cezası verilir. (3) Yukarıdaki fıkranın (c) bendinde belirtilen şekilde takım halinde sportmenliğe aykırı hareket edilmesi halinde ise, kulüplere kendi lig kategorilerinde altı sarı kart görülmesi halinde verilen miktarlarda para cezası verilir.

GRUBUMUZDAKİ TÜM SEVKLER

- Bıtexen Düzcespor Kulübü'nün 30.03.2022 tarihinde oynanan Bıtexen Düzcespor-Gema Polimer Şile Yıldız Spor TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasındaki "6 futbolcusunun sarı kart görmesi suretiyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

- Gema Polimer Şile Yıldız Spor Kulübü idarecisi Mustafa Aykırı'nın 30.03.2022 tarihinde oynanan Bıtexen Düzcespor-Gema Polimer Şile Yıldız Spor TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasındaki "hakareti" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 31.03.2022 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

- 52 Orduspor FK Kulübü antrenörü Muammer Nurlu'nun 30.03.2022 tarihinde oynanan 52 Orduspor FK-Hacettepe Spor TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 7/1-e maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine,

ORDUSPOR FK Kulübü antrenörü Murat Karaoğlan'ın aynı müsabakadaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 7/1-e maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine,

52 Orduspor FK Kulübü kaleci antrenörü Mustafa Güven'in aynı müsabakadaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 7/1-e maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.