Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzce’nin Kızlarına Sahip Çıkalım

Düzce Atletik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı 27 Şubat Pazar günü Türkiye’nin köklü kulüplerinden Beşiktaş ile karşılaşacak.

Düzce’nin Kızlarına Sahip Çıkalım
23.02.2022 - 09:24
Güncelleme 23.02.2022 - 09:30
Özel Haber

Kulüp Başkanı

Hatun Albayrak Şengüloğlu tüm Düzcelileri maça davet etti. Şengüloğlu “Düzce’nin yüz akı sporcu kızlarımızı yalnız bırakmayın”  dedi.

 2021 - 2022 sezonunda Düzce’yi Kadınlar Bölgesel Basketbol Liginde temsil eden ve sezonu 4.sırada tamamlayan, Türkiye Basketbol Gelişim Liginde de mücadelesini sürdüren Düzce Atletik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı hedefe kilitlenmiş durumda.

 Kulüp Başkanı Hatun Albayrak Şengüloğlu gazetemize yaptığı özel açıklamada Türkiye’nin en köklü kulüplerinin mücadele ettiği Türkiye Basketbol Gelişim Liginde iddialı olduklarının altını çizdi. Şengüloğlu, 27 Şubat 2022 Pazar günü Düzce Kalıcı Konutlar Spor Salonunda saat 14.00’te oynanacak Beşiktaş maçının kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

ÇOCUKLARIN ARZUSU NEDENİYLE KULÜP KURDUK

Çocukların spor yapma arzusunun kendilerini kulüp kurmaya yönelttiğini belirten Şengüloğlu “Düzce’de takım sporlarında yıllarca yöneticilik yaptım. Belli sebeplerden dolayı yöneticiliğe ara verdim. Kendi altyapımızda yer alan sporcuların tamamının lisansının boşa çıkması ve çocukların spor yapma arzusu bizi kulüp kurmaya yönlendirdi. Çocuklara bir şans vermek istedik. Amatörden, sıfırdan yeniden başladık. 7 kişi bir araya gelerek bir kulüp kurduk” dedi.

İKİ AYRI KATEGORİDE MÜCADELE

Hatun Albayrak Şengüloğlu takımın iki ayrı kategoride mücadelesini sürdürdüğünü dile getirerek “Bizim Düzce’de Süper Ligde bir takımımız olmadığı için çocuklar tecrübe kazınsınlar diye bölgesel lige katıldık. Bölgesel ligde derece yaparsanız önce 1. sonra da 2. Lige çıkıyorsunuz. Ancak çocuklarımızın tamamı 2007 doğumlu ve gençler statüsünde de oynayabiliyorlar. Federasyon Düzce basketbolunu çok iyi biliyor. Çocuklarımız altyapıdan beri ortaokul ve lise dönemlerinde de derece yaptılar. Bu sebeple federasyondan bize BGL’de ön eleme oynamamızın istendiği iletildi. Biz başvurumuzu yaptık. Ankara’da ön eleme oynadık ve Bölgesel Lig ile birlikte Türkiye Basketbol Gelişim Liginde de iki ayrı kategoride yolumuza devam ediyoruz” dedi.

‘KIZLARIMIZI YALNIZ BIRAKMAYIN’

27 Şubat Pazar günü oynanacak Beşiktaş maçına tüm Düzcelileri davet eden Şengüloğlu “27 Şubat Pazar günü saat 14.00’te Beşiktaş ile maçımız var. Bu maça tüm Düzcelileri davet ediyoruz. Türkiye’nin en köklü kulüplerinin bulunduğu bir ligde mücadele ediyoruz. Beşiktaş’tan sonra Fenerbahçe ile oynayacağız. Arkasından Botaş gelecek. Bu maçlarda Düzcelileri çocuklarımızın yanında olmaya davet ediyorum” dedi.

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar