Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİZİM KIZLARIN İLK MAÇI PAZAR GÜNÜ

2. ligde mücadele ediyorlar

BİZİM KIZLARIN İLK MAÇI PAZAR GÜNÜ
23.10.2023 - 16:55
Güncelleme 23.10.2023 - 17:25
Haber Merkezi

Düzce Kadın voleybol maç başı. 2023-2024 sezonunda ilimizi kadınlar 2. voleybol liginde temsil edecek olan Düzce Voleybol sezonun ilk maçını 29 Ekim 2023 Pazar günü yapacak.

ZORLU RAKİPLER

Temsilcimiz Düzce Voleybol 2023-2024 sezonunda Kadınlar 2. Voleybol ligi 10. Grupta Bilecik temsilcileri Bilecik Belediyespor ve Bozuöyek Belediyea Eğitimspor,Eskişehir temsilcisi Tepebaşı Gençlikspor,Karabük temsilcisi Karabük Gençlikspor,Sakarya temsilcisi Sakarya Voleybol ve Zonguldak temsilcisi Zonguldak DSİ spor takımları ile puan mücadelesi yapacak.

DÜZCE KADIN VOLEYBOL İLK HAFTA BAY  GEÇTİ

Düzce kadın voleybol 2023-2024 sezonunun ilk haftasını bay olarak geçirdi. Temsilcimiz sezonun ilk müsabakasını 29 Ekim 2023 Pazar günü Düzce 18 Temmuz  spor salonunda Bilecikspor Belediyespor ile yapacak.Müsabaka saat 13.30’da başlayacak.

SEZONUN BAŞLAMA VE BİTİŞ TARİHLERİ

Kadınlar 2. Voleybol liginde sezonun ilk maçları 22 Ekim 2023 Pazar günü oynandı. Ligin ilk yarısı 3  Aralık 2023 Pazar günü bitecek. İkinci yarı 17 Aralık 2023 Pazar günü başlayacak, normal sezon 3 Şubat 2024 Pazar günü sona erecek. Kadınlar 2. Voleybol liginde çeyrek final ve yarı final maçları Şubat 2024, final maçları Şubat ve Mart aylarında oynanacak.

STATÜ                                  

2.lig kadınlarda 16 grupta 144 takım bulunmaktadır. I.ETAP: Gruplardaki takımlar iki devreli deplasmanlı lig usulüne göre karşılaşırlar. Gruplarında 1 ve 2.sırayı alan toplam 32 takım Çeyrek Finale yükselir. LİGDEN DÜŞME: 11’li gruplarda son üç sırayı alan takımlar (9., 10, ve 11. takımlar), 9’lu gruplarda son iki sırayı alan takımlar (8. ve 9.takımlar), diğer gruplarda ise son sırayı alan takımlar mahalli lige düşerler. ÖNEMLİ: Bir üst ligde takımı bulunan kulüpler Çeyrek Finalden İtibaren yer alamaz. Üst ligde takımı bulunan kulübün yerine sıradaki takım Çeyrek Finale alınır.

PUANLAMA SİSTEMİ

1 Puanlama Sistemi: (TVF Yarışma Talimatı) A) Bu sistemde, önceden belirlenmiş fikstüre göre, kulüp takımlarına puan esasına göre birbirleri ile seri müsabakalar yaptırılır. 3 – 0 ve 3 – 1 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (3) puan, 3 – 2 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (2) puan, 2 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (1) puan, 1 – 3 ve 0 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (0) puan verilir. Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (3) puan eklenir. Bir veya birden fazla takımın katıldığı müsabakalarda sıralama şu şekilde belirlenir: • Kazanılmış Maç Sayısı (galibiyet sayısı) fazla olan takım üst sırada yer alır. Kazanılmış maç sayısının (galibiyet sayısı) eşitliği halinde, sıralama; kazanılan toplam puana göre belirlenir. • Kazanılan toplam puana göre eşitliğin bozulmaması halinde; sıralama set averajına göre belirlenir. Set averajı hesaplanırken takımların müsabakalar sonunda aldıkları setlerin toplamı, verdikleri setlerin toplamına bölünür. Sıralama, set averajı büyük olan takım üst sırada yer alacak şekilde yapılır. • Eşitliğin set averajına göre de devam etmesi halinde; sayı averajına bakılır. Eşitliği devam eden takımların yaptıkları tüm müsabakalar sonunda aldıkları sayıların toplamı, verdikleri sayıların toplamına bölünür. Takımlar, çıkan sayının (sayı averajı) büyüklüğüne göre yukarıdan aşağıya sıralanır. • Eşitlik yine de bozulmamışsa bu durumdaki takımların kendi aralarında yaptıkları müsabakalarda kazanılmış maç, puan, set ve sayı averajına sıra ile başvurularak sıralama belirlenir.

İLK YARI MAÇLARIMIZ

Düzce Voleybol-Bilecik Belediyespor

Tepebaşı Gençlik-Düzce Voleybol

Düzce Voleybol-Sakarya Voleybol

Bozuöyük Belediye Eğitimspor-Düzce Voleybol

Düzce voleybol-Karabük Gençlik

Zonguldak DSİ-Düzce Voleybol

(Haber: N. Güngör)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar