Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

VEE BİR ZAMANLAR

Düzcespor taraftarı Murat Şengüloğlu’nun arşivindeki bu fotoğraf karesi size yine eski günlere götürecek.

VEE BİR ZAMANLAR
8.10.2023 - 00:12
Güncelleme 8.10.2023 - 13:17
Özel Haber

FOTOGRAF KARESİNDEKİ İSİMLER

Soldan sağa. Bibi lakaplı eski futbolcu, kaleci Şenol Odabaş,Muzaffer Sancak,Galip Gündoğan,Semih Atik,Taşkın Korkmaz, Ali Murat Erçoban, Düzcespor  tribün lideri Doğan Yavuz . Alt sıra. Atınç Filik,İslam Hacıoğlu  Ensar Acar, Hüsnü Kaçmaz, Bülent Bilgir

1993-1994 FUTBOL SEZONU KISA ÖZETİ

Fenerbahçe eski kulüp başkanı Aziz Yıldırım 1992-1993 futbol sezonunda  eski arkadaşları ile birlikte yönetim kurulu oluşturdu ve Düzcespor fahri başkanı oldu. Kırmızı lacivertliler Aziz Yıldırım’ın ilk sezonunda şampiyon olamadı. Aziz Yıldırım aynı yönetime bir iki isim daha ekledi ve 1 sezon daha takımın yanında oldu. 1993-1994 futbol sezonunda Düzcespor kadrosunu 1 ve 2. Ligin ses getiren isimleri oluşturdu.

Aziz Yıldırım takımın şampiyon olması için  hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı. Mehmet Özçelik başkanlığındaki Düzcespor yönetimi sezon sonuna kadar birlik beraberlik içinde  takımın  şampiyon olmasına önemli katkı sağladı.

Düzcespor bütün maçlarını deyim yerindeyse kapalı gişe oynadı, statta boş yer olmadı. Düzcespor 3. Ligin üstündeki kadrosuna rağmen  zor maçlar kazandı. İnegölspor ile amansız bir şampiyonluk mücadelesi yaşandı.

Ara transferde önemli isimler kadroya dahil edildi. Düzcespor belki de tarihinin maddi yönden en rahat dönemini yaşadı. Sezon sonunda mutlu sona ulaşan Düzcespor’da görkemli kutlamalar yapıldı ve sezon sonunda Aziz yıldırım kasası dolu, sözleşmeleri devam eden futbolculardan kurulu Düzcespor’u Cemil Çobanoğlu’na ve yönetimine teslim etti. 

DÜZCEPOR RAKİPLERİ

Kırmızı lacivertliler 1993-1994 futbol sezonunda  3. Lig  8. Grupta İnegölspor,Beylerbeyispor, Sümerbank Beykoz,Anadolu Hisarı İdmanyurduspor,Gölcükspor, Çengelköyspor,Gebzespor, Bilecikspor,İstanbul Özel İdare İhtisasspor,Maltepespor, Darıca Gençlirbirlispor ve vefaspor takımları ile puan mücadelesi yaptı.

3 MAĞLUBİYET ALDI

Düzcespor grubunda yaptığı  24 maçta 18 galibiyet, 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı. Kırmızı lacivertliler rakip kalelere 47 gol attı, kalesinde 18 gol gördü. Temsilcimiz 1993-1994 futbol sezonunda İnegölspor’a kendi sahasında 2-0 ve deplasmanda  1-0,deplasmanda Çengelköyspor’a 1-0 mağlup olmuştu.

Düzcespor sezon sonunda 32 puanla şampiyon olurken İnegölspor 31 puanla temsilcimizin en yakın rakibi olmuştu. Grupta son 3 sırayı alan  Maltepespor, Darıca Gençlerbirlispor ve Vefasspor takımları amatör kümeye düştü. 

DÜZCESPOR KADROSU 

Şampiyon takımın kadrosunda şu isimler bulunuyordu. Ali Murat Erçoban,Atınç Filik, Bülent Bilgir,Cihangir Köroğlu,Coşkun Önal, Ensar Acar, Erhan Turgut, Erol Tolga,Galip Gündoğan, Hasan Yıldırım,Hüsnü Kaçmaz, İbrahim Çolak,İslam Hacıoğlu, Muzaffer Sancak, Nusret Kurt, Osman Öztürk, Seçkin Asuk, Semih Atik,Serdar Bayer, Şenol Odabaş,Tahir Günsel, Taşkın Korkmaz,Uğur Özkul Kaya,Ziya Aşlar ,Cafer Orbay

TEKNİK KADRO

Düzcespor sezona Şahabettin Bayev, Hayri Yakupoğlu ikilisi ile girdi.  Şahabettin Bayev yerini Fethi Demircan’a bıraktı.  Fethi Demircan ,Şahabettin Bayev, Hayri Yakupoğlu ve Atilla Güzelosman ile birlike  Düzcespor şampiyonluğa taşıdı. 

YÖNETİM KURULU

Mehmet Özçelik başkanlığındaki  Düzcespor yönetiminde Bünyamin Ateş, Muzaffer Komit, Cemil Çobanoğlu(vefat etti), İrfan Çubikçi, Orhan Taymaz, Suat Öztürk(vefat etti), Önder Tonyalı, Soner Öztürrk, Oğuzhan Cıba (Vefat etti),Müjdat Yapar,Şenol Sevencan (Vefat etti), Mehmet Erözmen, Sezai Tekin, Hasan Kasapoğlu, Çetin Öztürk, Necat Öney, Hasan Tayyar,Ersin Sin, Tanju Coşkun, Recep Toker,Gürsel Coşkun(vefat etti), Ragıp Gökasaoğlu, Arif Çilingir, Güneş Fırat, Murat Yarar, Ömer Ünal,Yılmaz Uğurlu ve Şinasi Şahlanan  yer aldı. 

LİGDE ALDIĞIMIZ SONUÇLAR

Beylerbeyi-Düzcespor: 1-3
Düzcespor-Çengelköyspor: 2-0
Bilecikspor-Düzcespor: 1-2
Düzcespor-İnegölspor: 0-2
Vefaspor-Düzcespor: 0-2
Düzcespor-Maltepespor: 2-0
Darıca Gençlerbirlispor-Düzcespor: 1-2
Düzcespor-İstanbul İl Özel İdare İhtisasspor: 3-2
Gebzespor-Düzcespor: 1-1
Düzcespor-Sümerbank Beykoz: 3-3
Anacdolu Hisarı İdmanyurduspor-Düzcespor: 0-1
Düzcespor-Gölcükspor: 1-0

İKİNCİ YARI 

Düzcespor-Beylerbeyispor: 1-0
Çengelköyspor-Düzcespor: 1-0
Düzcespor-Bilecikspor: 2-0
İnegölspor-Düzcespor: 1-0
Düzcespor-Vefaspor: 5-1
Maltepespor-Düzcespor: 3-3
Düzcespor-Darıca Gençlerbirlispor: 2-0
İstanbul İl Özel İdare İhsisasspor: 0-3
Düzcespor-Gebzespor: 3-0
Sümerbak Beykoz-Düzcespor:0-1
Düzcespor-Anadolu Hisarı İdmanyurduspor: 3-0
Gölcükspor-Düzcespor: 0-1

 

Hazırlayan: Kenan Işık
Arşiv. Murat Şengüloğlu 


Editör: D. Damla

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar