Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE İLK MAÇINDA BERABERE

İlimizi temsil ediyorlar

DÜZCE İLK MAÇINDA BERABERE
12.07.2023 - 21:20
Güncelleme 13.07.2023 - 10:18
Özel Haber

Düzce’li veteranlar Sakarya olgunlar turnuvasındaki 2. Maçını Akyazı Yeni Cami Esnafspor yapacak.

GRUBUMUZ

Düzce veteranlar takımı A grubunda Ak Belde A.Ş, Akyazı Yenicami Esnafspor, Eski Dostlar, Gün İnşaat, Gürdal Turizm ve Modern Bosna spor takımları ile puan mücadelesi yapıyor. Temsilcimiz Tecrubeli olgunlar kategorisinde mücadele ediyor.  

İLK MAÇTA BERABERE KALDILAR

Gedik piliç spor Düzce veteranlar takımı turnuvanın ilk maçında Gün inşaat ile 2-2 berabere kaldı. Temsilcimizin gollerini 20. Dakikada Rasim Usta,30. Dakikada Erdoğan Özcan attı. Gün inşaatın gollerini 5. Dakikada Yusuf Dirli ve 32. Dakikada Nail Kurt kaydetti.

PAZAR GÜNÜ MAÇLARI VAR

İlimizi Sakarya olgunlar turnuvasında temsil eden Gedik Piliç spor Düzce takımı 2. Müsabakasını 16 Temmuz 2023 Perşembe günü Akyazı Yeni Cami Esnafspor ile yapacak. Karşılaşma saat 20.00’de başlayacak. Akyazı Esnafspor ilk maçında Gürdal Turizm takımına 9-2 yenildi.

DÜZCE OLGUNLAR TAKIM LİSTESİ

Düzce Veteranlar takımında Mustafa Arslan,Mustafa Öztürk, Sedat Pınar,Bahattin Kurt, Erdoğan Özcan, Varol Keleş, Cengiz Yazıcı,Fatih Özaltun,İsmail Demir, Aydın Yiğit,Şerif Ali Karanfil,Rasim Usta,Vedat Tapan forma giyiyor.

ÇOK ÖZEL  TURNUVA

Bu yıl Gazi Metel sponsorluğunda 33 kez gerçekleştirilecek olan Sakarya Olgunlar turnuvası kategorisinde Türkiye’nin en önemli etkinliklerinden biri olarak gösteriliyor. Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvada Sakarya, Kocaeli, Düzce, İstanbul gibi illerde geçmiş yıllarda profesyonellik tecrubesi  yaşamış milli futbolcular da forma giyiyor. Sakarya bölgesi hakemlerinin görev aldığı olgunlar turnuvasına UEFA Tarafından “DÜNYA’NIN EN İYİ ÖZEL FUTBOL ORGANİZASYONU’ ödülü verilmişti.

KOMİTE ÜYELERİ

 

Yaşar ZIMBA

Tertip Komitesi Başkanı Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Başkanı

Tezcan DEMİR

TFF Sakarya Futbol İl Temsilcisi

Ahmet SİLAHÇI

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Genel Sekreteri

Ali Fikri Aşık

Gazeteci (ASGD Başkanı) Basın sözcüsü

Mithat ŞAHİN

Borsa İstanbul Mehmet Akif Ersoy
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü

Özcan ÇELİKTEN

İdari işler

Yıldız SARIOĞLU

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

Neşet ÇAKIR

ASKF Başkan Vekili

Gani ERDOĞAN

Gazi Metal A.Ş. Muhasebe Müdürü

Orhan Muslu

Halkla İlişkiler

KISACA SAKARYA OLGUNLAR TURNUVASI TARİHÇESİ

1980’ li yılların başında Bursa’da Veledrom sahasında organizasyonu yapılan (büyük saha) turnuvadan esinlenen Semih Saner dönemin Sakarya Gazetesi çalışanları ve spor dostlarıyla( Muzaffer Bosnalı, Cevdet Güngör, Ali Fikri Aşık, İbrahim Uluç, Sabri Ugan, Nevzat Urhan, Murat Tokluca, Burhan Güven ) bir araya gelerek Sakarya’ da benzer bir turnuvanın yapılması için bir öneride bulunur.

Dönemin Valisi Nurettin Turan ın başkanlığında öneri heyecanla kabul görür ve harekete geçilir.

Futbol sahası olarak Ticaret Lisesinin bünyesindeki mini futbol sahası seçilir. Toprak olan saha seyircilerin kolay ulaşabilmeleri için şehrin merkezine, çark caddesine yakın olması nedeniyle uygun bulunur. Dönemin Adapazarı Belediye Başkanı Erkal Etçioğlu nun destekleriyle ağaç ışıklandırma direkleri dikilir, tahta türbinler inşa edilir.

“Haydi, tozlu kramponlarınızı dolaptan çıkarın.”

“Çocuklar tribünde babalar ve dedeler sahada.” sloganlarıyla 19 Haziran 1987’de saat 18.00’de çeyrek asır geçecek bir organizasyonun açılışını yaptılar.

Birinci turnuvaya yoğun bir katlımla tek kategoride, zamanın emekli hakemlerinin yönetiminde başlanır.

Olgunlar Futbol Turnuvası olağanüstü bir ilgi görür, tribünlerde oturacak yer bulmak mümkün olmaz. Futbol turnuvası adeta bir şov, eğlence halinde devam eder.

İlk şampiyon dönemin eski şöhretlerinden oluşan Baba Recep Koçkar’ın takımı Titanik olarak tarihe geçer.

Adapazarı Belediyesi ve büyükşehir olduktan sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesi bundan sonra yapılan organizasyonlara sürekli destek vermişlerdir.

Toprak olan zemin ilerki yıllarda doğal çim haline getirilerek müsabakalar oynatıldı. Daha sonra ise Adapazarı Belediyesi tarafından halı sahaya çevrildi.

(Haber: N. Güngör)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar