Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İHSAN ÇETİN'İN 1. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

Düzce basınının usta ismiydi

İHSAN ÇETİN'İN 1. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ
12.07.2023 - 21:19
Güncelleme 13.07.2023 - 10:15
Özel Haber

Bugün Düzce basınının duayen ismi, gazetemiz eski spor müdürü İhsan Çetin’in 1. Ölüm yıldönümü. 13 Temmuz 2022 Çarşamba günü aramızdan ayrılan İhsan Çetin’i özlem ve saygı ile bir kez daha anıyoruz. Düzce Damla gazetesi olarak  İhsan Çetin gibi her yönü ile örnek bir isimle çalıştığımız için kendimizi şanslı sayıyoruz.

O BİR BASIN DUAYENİ

1950 Düzce doğumlu İhsan Çetin Düzce basınının öncü ve en etkili kalemlerinden biriydi. 1070’li yıllarda “Düzce İleri “ gazetesi ile basın sektörüne adım atan İhsan Çetin daha sonra Yeni Düzce,Web Ofset (Günaydın-Saklambaç)  ve Düzce Damla gazetelerinde muhabirlik, editörlük ve spor müdürlükleri görevlerinde bulundu. Düzce spor basının öncü isimlerinden biri olan Çetin gazetecilik dışında sosyal ve kültürel faaliyetlerinde önemli isimlerinden biri oldu. Düzce’nin il olmasının ardından ASKF başkanı olan Çetin ayrıca rotary Düzce başkanlığı, SSK ve Milli Eğitim Derneği başkanlığı, Düzcespor kulüp başkanlığı görevlerinde bulundu. Milli Olimpiyat komitesi tarafından “Fair Play” ödülüne layık görülen İhsan Çetin Düzce Basın Birliğinde 1 dönem başkanlık yaptı. 1990’lı yıllardan itibaren Düzce Damla gazetesinde köşü yazarlığı ve spor Müdürlüğü görevlerinde bulunan Çetin İrfan Karabulut ile birlikte kurdukları “ÇEKA” Matbası ile sökterün önemli firmasının ortaklarından biriydi. Geçirdiği beyen kanaması sonrasında vefat eden İhsan Çetin 3 erkek ve 1 kız babasıydı.Düzce 18 Temmuz şehir stadının basın tribününe İhsan Çetin adı verildi.

DÜZCE BASINI UNU UNUTLAYACAK

Düzce Basının unutulmaz ismi ölümünün 1. Yılında özlem ve dualarla anılanacak. Düzce Gazeteciler Cemiyeti  İhsan Çetin için özel program hazırlayacak.Düzce Damla gazetesi olarak İhsan Çetin gibi bir isimle çalışmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Mekanın cennet olsun büyük usta. Düzce seni unutmayacak.

(Haber: N. Güngör)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar