Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

POWERLİFTİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

İlimizi temsil ediyor

POWERLİFTİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
8.05.2023 - 10:53
Güncelleme 8.05.2023 - 11:25
Özel Haber

Mustafa Yeşilyurt Türkiye şampiyonu oldu. Türkiye’de çok fazla  gündeme gelmeyen Powerlifting sporunda Düzce’li Mustafa Yeşilyurt  8. Türkiye şampiyonasında 93 kiloda hem altın ve hem de gümüş madalya kazandı. Powerlifting sporu ile bilgiler veren Yeşilyurt hem kendisi ve hemde bu spor dalı ile ilgili şunları şöyledi:

“Ben Mustafa Yeşilyurt. 22 yaşındayım. 8 Türkiye Powerlifting şampiyonası-93 kilo sikletinde 1. Olup birde gümüş madalya getirdim. Ek olarak junior yaş sıkletini yani gençler kategorisinde overall birincisi oldum. Resmi olarak Türkiye’nin  en genci olarak altın kupayı Düzcemize getirdim.

Squat hareketinde 269 kilo bench pres hareketinde 160 kilo ve deadlift hareketinde ise 265 kilo kaldırarak totelde 685 kilo kaldırış  ile yarışmayı tamamladım. Powerlifting sporu adından da anlaşıldığı üzere vücut gücünün  belirli hareketler ile ölçüldüğü bir spordur. Halter (Weigthliftting) sporuna benzerliği ile dikkat çeker.

Aradaki fark ise halter sporu teknik anlamda öne çıkarken Powerlifting sporu daha çok güç anlamında öne çıkar. Powerlifting sporu yıllar geçtikçe  tüm Dünya ve Türkiye’de oldukça popüler bir branş haline gelerek resmi kanallarda halterin yerini almıştır."

(Haber: N. Güngör)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar