Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCELİ ÖĞRENCİLER AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

12. Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil eden Düzceli öğrenciler büyük bir başarıya imza attı. 4 öğrencinin katıldığı olimpiyatlarda Avrupa ikincisi olduk.

DÜZCELİ ÖĞRENCİLER AVRUPA İKİNCİSİ OLDU
28.04.2023 - 15:33
Haber Merkezi

Slovenya'nın Portoroz şehrinde düzenlenen ve 55 ülkeden 213 öğrencinin katılım sağladığı, 12. Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı'nda Türkiye'yi, Düzceli öğrenciler temsil etti. 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) bünyesinde yürütülen "2202 Bilim Olimpiyatları Programı" kapsamında Türkiye'yi, Avrupa'da temsil etmek üzere yarışmada bulunan öğrencilerden, Melek Güngör ve İrem Gülce Yazgan altın madalya kazanırken; Sena Başaran ve Zeynep Berra Uncu gümüş madalya alarak başarısını kanıtladı. 

Düzce Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi İrem Gülce Yazgan, Matematik olimpiyatlarında üst üste 2 yıl altın madalya alarak, bu alanda şimdiye kadar iki kez altın madalyaya sahip olan "En Genç Türk Kızı" unvanını da elde etti. 55 ülkenin temsilcilerinin katıldığı yarışmayı 2'inci olarak tamamladı.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar