Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE ASKF'DEN 18 TEMMUZ AÇIKLAMASI

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Düzce ASFK temsilcisi Erkan Yılmaz, 18 Temmuz Spor Salonunun Mayıs ayında yapılacak olan seçim nedeniyle sporculara kapatılması konusunda basın açıklaması yaptı. Yılmaz, alınan bu karardan acilen dönülmesini isteyerek “Aksi sporcularımıza büyük darbe vuracaktır” dedi.

DÜZCE ASKF'DEN 18 TEMMUZ AÇIKLAMASI
9.03.2023 - 14:27
Güncelleme 10.03.2023 - 00:32
Haber Merkezi

OKUL SALONLARI DAHA UYGUN
Erkan Yılmaz okul spor salonlarının seçim çalışması için daha uygun olacağını savunarak “Bildiğiniz üzere ülkemiz genel seçim takvimi açıklanmış olup şehrimizde de  bu takvime ilişkin seçim hazırlık çalışmaları yapılmaya başlanmıştır.

Geldiğimiz aşamada aldığımız net bilgiye göre ilimiz Seçim Kurulu Başkanlığı 18 Temmuz Spor Salonunun seçimlerde kullanmak üzere  GHSİM’ den talep etmiştir. ASKF  ve salon sporlarında faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri olarak alınan bu kararın acilen kaldırılmasını, seçimler için şehrimizde bulunan onlarca okul spor salonlarından birinin bu işe  tahsis edilmesinin en doğru  yaklaşım olacağını düşünüyoruz” dedi. 

SPORCUYA BÜYÜK DARBE VURACAK
18 Temmuz Spor Salonunun seçimler nedeni ile tahsis edilmesinin Düzceli sporculara büyük darbe vuracağını dile getiren Yılmaz “Mart, Nisan, Mayıs Ve Haziran ayları boyunca 18 Temmuz Spor Salonu halen yoğun bir şekilde devam etmekte olan mahalli lig yarışmalarına ev sahipliği yaptığı gibi aylar öncesinden ilgili federasyonlar ile görüşülerek akredite edilen , şehrimize alınan ulusal nitelikteki spor faaliyetleri içinde hizmet verecektir.  

Tüm bu çerçevede  yerel ve ulusal bazda yaklaşık Bin 500 sporcunun faaliyet göstereceği şehrimizin ana yükünü çeken , ana spor salonu konumunda olan  18 Temmuz Spor Salonunun seçimler nedeni ile tahsis edilmesi şehrimizdeki salon sporlarına ve sporcularımıza büyük darbe vuracaktır.  Hiç bir komşu şehirde yaşanmayan , spor  faaliyetlerine engel olan bu durumun, bu kararın gözden geçirilerek  düzeltilmesini talep ediyoruz” diye konuştu. 

EKONOMİK GETİRİDEN MAHRUM KALACAĞIZ
Alınan bu kararın Düzce’yi, gelecek spor kafilelerinin kazandıracağı ekonomik getiriden de mahrum bırakacağını ifade eden Yılmaz “Alınan bu kararın Düzce salon sporlarına ve salon sporu yapan yerel binlerce sporcumuza vereceği  büyük zararın yanı sıra ayrıca ulusal bazda şehrimize verilen organizasyonlar nedeni ile dışarıdan şehrimize  gelecek kafilelerin şehrimize kazandıracağı ekonomik getiriden de şehrimiz yoksun bırakılmış olacaktır” şeklinde açıklama yaptı. 

GEÇMİŞTEDE AYNI HATA YAPILDI
Erkan Yılmaz, geçmişte de benzer bir karar alındığını ancak yanlıştan dönüldüğünü hatırlatarak “Geçmişte de aynı karar alınmış, aynı durum yaşanmış ancak alınan kararın şehrimize gençliğimize ve salon  spor faaliyetlerine yapacağı olumsuz sonuçları görülmüş ve bu karardan vazgeçilerek Turgut Özal Anadolu Lisesi spor salonu tahsisi yapılarak konu çözülmüş idi.

Yani çözümün örneği vardır. Şehrimiz bugünde aynı durum ile karşı karşıya olup konunun çözümü noktasında  geçmişte gösterilen duyarlılık, akılcılık  ve çözüm çabasının gösterilmesi için başta siyasi partiler olmak üzere herkesi göreve davet ediyoruz” dedi. 

KARARDAN VAZ GEÇİLSİN
Karardan vaz geçilmesini isteyen Yılmaz “Spor  salonu tesisleşmesi noktasında son derece geride kalmış olan şehrimizdeki iki nizami salondan biri olan 18 Temmuz Spor Salonun gerçek amacı için kullanılması, önündeki engellerin kaldırılmasını, seçim işleri için şehrimizde bulunan onlarca okul spor salonlarının değerlendirilmesini, karar alıcılardan talep ediyoruz” diye konuştu.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar