Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YILIN SPORCUSU ÖDÜLÜNÜ ALDI

Düzce Damla Gazetesi okurları tarafından Düzce’de 2022 yılının en başarılı sporcusu seçilen Nuray Levent Güngör plaketini aldı.

1.02.2023 - 11:26
Özel Haber

Gazetemiz bürosunda düzenlenen sade ödül törenine ASKF Genel Başkanı Erkan Yılmaz, Fenerbahçe Düzce Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Murat Gülaçtı, Nuray Levent Güngör’ün ilk antrenörü Yasin Yılmaz’da katıldı. 

Spor Müdürümüz Keramettin Beşer ve ASKF Genel Başkanı Erkan Yılmaz’ın elinden plaketini alan milli halterci hedefinin önce Nisan ayında yapılacak Avrupa şampiyonasında Altın madalya alarak İstiklal Marşımızı çaldırmak olduğunu söyledi. 2024 yılında yapılacak Olimpiyatlarda kürsüye çıkmanın en büyük hayali olduğunu söyleyen Güngör “Öncelikle beni Düzce’de yılın sporcusu seçen Düzce Damla okurlarına teşekkür ediyorum. Çalışmalarıma Ankaragücü kulübünde devam ediyorum ve Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri fakültesi son sınıf öğrencisiyim. Hedeflerime ulaşmak için çok çok çalışıyorum” dedi. 

NURAY LEVENT KİMDİR ?
2013 yılında antrenörü Yasin Aydın’ın teşvikleri ile halter sporu ile tanışan 2000 doğumlu  Nuray Levent Güngör kısa sürede önce ulusal, daha sonra uluslararası alanda madalyalar almaya başladı. Genç sporcu kariyerinde 8 Avrupa rekoru kırdı ve tarihe geçti. Milli haltercimiz Gençler ve büyükler kategorisinde Avrupa şampiyonlukları,Akdeniz oyunları şampiyonluğu yaşadı, Dünya şampiyonalarında kürsüye çıktı ve Tokyo olimpiyatlarında milli formayı giydi. Milli sporcu 2021 yılında kendisi gibi halterci olan İsa Güngör ile hayatını birleştirdi.


Nuray Güngör Düzce Damla okurları  tarafından 2 kez Düzce’de yılın sporcusu seçildi.

2022 YILI YILIN SPORCUSU ADAYLARI
Damla gazetesi spor servisi tarafından yapılan değerlendirme sonrasında  2022 yılında Düzce’de yılın sporcusu adayları olarak Milli karateci Aslı Delibal, Avrupa ve Dünya şampiyonu milli muay thai sporcusu Bedia Taçyıldız, Dünya bilek güreşi şampiyonu Burak Deniz, Dünya şampiyonu güreşçi Emine Çakmak, Avrupa Muay Thai şampiyonu Hasan Çetin ve Avrupa şampiyonu halterci Nuray Levent Güngör seçildi.

ADAYLARIN ALDIKLARI OYLAR
2022 yılında Düzce’de yılın sporcusunu Damla okurları  internet sitemizde  yayınlanan linkte  oylama yaparak ve gazetemizde yer alan formları göndererek  yılın sporcusunu belirlediler. 30 günlük oylamanın ardından Nuray Levent  Güngör 1293, Aslı Delibal 686, Hasan Çetin 473, Burak Deniz 462,Emine Çakmak 450, Bedia Taçyıldız 443 oy aldı. 

DAHA ÖNCE YILIN SPORCUSU SEÇİLEN ADAYLAR
Gazetenizin her yıl geleneksel l olarak yaptığı Düzce’de yılın sporcusu anketinde sizlerin oya ile yılın sporcusu olan adaylar şöyle:

Servet Sivrikaya (Atıcı), Mustafa Gözütok (Futbolcu), Figen Süer (Karateci), Mehmet Çalışkan (Karateci), Ekrem Kurtuluş (Masterler-Atlet), Ahmet Yamak (Atlet), Ayhan Alayıldız (Judo), Derya Oktay (Boks), Ahmet Balkancı (Atıcı), Oğuzhan Özçelik (Judo), Elif Ay (Karate), Nuray Levent (Halter), Buse İlhan (Halter), Hakan Aydinç (Judo), Nuray Levent (2017), Alparslan Yöndem (2019-Boks.), Bedia Taçyıldız (2020-Muay Thai ), Onurcan Ahmet Aydın (2021-Halter)


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar