Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

18 BİN 758 SPORCUYA ULAŞILDI  

Düzce Belediyesi Spor Akademisi Kulübü Yönetim Kurulu, külüp bünyesinde yürütülen faaliyetlerin anlatıldığı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada kulübün 30 branşta 64 antrenör ile 18 bin 758 sporcuya ulaşıldığı belirtildi.

18 BİN 758 SPORCUYA ULAŞILDI   
23.09.2022 - 10:13
Güncelleme 23.09.2022 - 10:14
Haber Merkezi

15 BİN ÇOCUĞA YETENEK TESTİ

Düzce Belediyesi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde Düzce’deki tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarında 15 bin 547 çocuğa yetenek taraması testleri yapıldığı belirtilerek “Düzce Belediyesi Spor Akademisi Kulübü 2021 yılında “Dünyada TÜRKİYE Türkiye'de DÜZCE” anlayışı ve “Spor Şehri Düzce” sloganı ile yola çıkan Belediye Başkanımız Dr. Faruk ÖZLÜ' nün önderliğinde kurulmuştur. Kulübümüz kurulduğu günden itibaren Düzce’mizin sahip olduğu bölgesel ve coğrafi avantajları kullanarak şehrimizin tüm çocuklarına ve gençlerine sporla buluşma imkânı sağlamayı amaç edinmiştir. Bunu gerçekleştirirken de şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarından amatör kulüplere, bütün güç odaklarını bir araya getirerek nitelikli, profesyonel ve kurumsal bir anlayış ile hareket etmiştir. Bu kapsamda Kulübümüz Düzce Belediyesi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde şehrimizdeki tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarında 15 bin 547 sayıda çocuğumuza ulaşarak yetenek taraması testleri yapmıştır” denildi.

SPORCULARA MADDİ VE MANEVİ DESTEK

Düzceli sporcuların ulusal ve uluslararası müsabakalara katılabilmeleri noktasında maddi ve manevi destek verildiği dile getirilerek “Kuruluşumuzdan bu yana 2021 yaz 2021 kış ve 2022 yaz spor okulları kapsamında 30 branşta 64 antrenör ile 18 bin 758 sporcuya ulaşılmıştır. Spor okulları ve takım sporları dışında, bireysel spor faaliyetleri ile uğraşan şehrimiz sporcularının ulusal ve uluslararası müsabakalara katılabilmeleri noktasında maddi ve manevi destek vermekteyiz. Böylelikle Düzce’mizin ismini hiç bir karşılık beklemeden ulusal ve uluslararası arenalarda duyurmaya gayret göstermekteyiz” şeklinda açıklama yapıldı.

BÜYÜK KULAPLERDEN TEKLİFLER ALDILAR

Yapılan başarılı yatırımlar, eğitimler ve çalışmalar neticesinde yetenekli gençlerin Türkiye’nin büyük kulüplerinden transfer teklifleri aldıkları hatırlatılarak “Kulübümüz, şehrimizin tüm sporcularına olan desteklerinin yanı sıra 8 branşta altyapı çalışmalarına da aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Altyapı branşlarımızdan ve şehrimizle özdeşleşmiş olan güreş branşımızın sporcularının sezon içindeki tüm çalışmalarına ve ülkemizin farklı bölgelerinde yapılan; gerek minder, gerekse çayır güreşi ve yağlı güreşlere bireysel veya takım olarak katılım sağlanması noktasında hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamıştır. Özellikle güreş branşı başta olmak üzere, sporcularımızın ihtiyaç duydukları sosyal destek, beslenme, malzeme, ulaşım ve fiziksel alan ihtiyaçları eksiksiz şekilde giderilmektedir. Yapılan başarılı yatırımlar, eğitimler ve çalışmalarımız sonucunda Türkiye’nin sayılı ve büyük kulüplerinin başarılı sporcularımıza yaptıkları transfer teklifleri, olağan ve gururlandırıcı bir durumdur. Sporcularımızın gelecekleri adına bu tarz tekliflerde, her zaman sporcu ve ailelerini düşünmeye devam edeceğiz. Önemli olan Düzce’miz ve Düzceli gençlerimizin geleceğidir” denildi.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.