Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CUMAYERİ BAL İÇİN CİMER’DE

Cumayeri Belediyespor Bölgesel Amatör Futbol ligine kilitlendi. 2021-2022 futbol sezonunda Düzce süper amatörde Düzce 81 Yıldızspor’un ardından sezonu 2. Sırada bitiren Cumayeri Belediyespor Düzce 81 Yıldızspor’un BAL liginden çekilmesinin ardından Düzce ilini Bölgesel amatör futbol liginde temsil etmek istiyor.

CUMAYERİ BAL İÇİN CİMER’DE
26.07.2022 - 16:31
Güncelleme 26.07.2022 - 16:31
Haber Merkezi

TARAFTAR KENETLENDİ

Cumayeri Belediyespor taraftarları takımlarının  Düzce ilini Çilimli Belediyespor ile birlikte temsil etmesi için CİMER’e başvuru yaptı. Taraftarlar Cumhurbaşkanlığı İletişem Başkanlığına gönderdikleri yazıda

Amatör spor faaliyetlerinde yüzlerce lisanslı sporcusu ve kendisini spora adamış onlarca antrenör ve eğitmenin olduğu (Düzce) Cumayeri Belediyespor futbol takımının son 2 sezonda Düzce Süper Amatör liginde şampiyon olan ancak bir üst lig olan BAL ligine katılamamalarının sonucu olarak İl kontenjanı 3’ten 1’e düşmüştür.

2021-2022 futbol sezonunda bir önceki sezon olduğu gibi ligi 2. Olarak tamamlayan ,taraftarı olduğumuz Cumayeri Belediyespor’un halı hazırda boş olan ve lige katılamayacağını ilen eden lig 1. ‘sinin yerine BAL ligine katılımını ı;Alt yapı sporcularımıza, ilçemizin tanıtımına ve en önemlisi takımını her koşulda centilmence ve tutkuyla destekleyen sayısı küçük ama sevgisi büyük olan taraftarımıza büyük moral ve motivasyon  sağlayacaktır.

İlgili kuramlara yapmış olduğumuz ve sonuçsuz kalan haklı talebimizin değerlendirilmesi için taraftarlar adına bilgilerimizi arz ederiz” dediler.

 

DÜZCE 81 YÖNETİMİ İLE GÖRÜŞTÜ

Cumayeri Belediyespor yönetimi  2012-2022 futbol sezonunda Düzce süper amatörde şampiyon olan ve BAL ligine katılmaya hak kazanan Düzce 81 Yıldızspor kulüp başkanı Metin Pişkin ile   lige katılım konusunda bir araya geldi ancak anlaşma sağlanamadı.

FEDERASYONU BAŞVURU YAPILDI

Düzce ASKF  ve TFF Düzce İl temsilciliği tarafından ligden çekilen Düzce 81 Yıldızspor’un yerine  Cumayeri Belediyespor’un BAL lige katılması yönünde resmi yazı gönderildi. Federasyonun bu konuda nasıl bir karar vereceği merak konusu.

2020-2021 SEZONUNDA AKÇAKOCA LİGDEN ÇEKİLDİ

Cumayeri Belediyespor son 2 sezondur Düzce süper amatör ligini 2. Sırada bitiriyor ve BAL ligi şansını kaçırıyor. Cumayeri temsilcisi 2020-2021 futbol sezonunda sezonu Akçakocaspor’un ardından 2 sırada tamamladı. Akçakocaspor 2020-2021 futbol sezonunda BAL lige katılmadı. 2021-2022 futbol sezonunda süper amatör şampiyonu Düzce 81 Yıldızspor oldu, Cumayeri Belediyespor yine sezonu 2. Sırada tamamladı ve BAL ligine yükselemedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar